Craig Wright Hakkında 4 Milyar Dolarlık Dava Açıldı

Bitcoin yazılım mühendisi Jeff Garzik, 15 Mart’ta attığı bir tweet’te, Craig Wright hakkında 4 milyar dolarlık dava açıldığını ve kendisinin de o davaya tanık olarak çağırıldığını bildirdi.

David Kleiman Davası

Dava ilk olarak Şubat ayınında Amerika Florida Bölgesi Mahkemesi’nde Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin geliştiricilerinden olduğundan şüphelinen David Kleiman’ın ailesi tarafından açıldı. Kleiman’ın ailesi Wright’ı, David Kleiman öldükten sonra 1.1 milyon Bitcoin çalmasıyla suçlamaktaydı.

Klieman’ın 2013’teki ölümünün sonra kendisini Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Wright, Bitcoin servetinin elden çıkarılmasına yardımcı olabilmek için mirasçılarla iletişime geçti. Fakat Kleiman’ın ailesi, bu durumun ardından Wright’ın fonları kendilerine devretmediğini ifade etti.

Wrigt hakkındaki bu suçlamaların asılsız olduğunu ve mahkemeden de davayı kapatmasını istedi. Mahkeme Wright’ın bu talebine olumsuz yanıt verdi.

Tüm bunların ardından mahkeme Jeff Garzik’i duruşmaya çağırdı ve Wright’ın Satoshi Nakamoto olup olmadığıyla ilgili teorilerini paylaşmasını istedi. Mahkeme hem Wrigt’tan hem de Garzik’ten aralarında olan bütün iletişim belgelerini mahkemeye sunmalarını istedi. Bunlara ek mahkeme Garzik’ten 1 Ocak 2009 ve Nisan 2013 arasında madencilik faaliyetleri ile ilgili detaylı dökümanlarda sunmasını talep etti.

Mahkeme Jeff Garzik’in yanı sıra ilk Bitcoin yatırımcılarından Roger Ver ve Cyberspace + Security Science CEO’su lan Grigg ile de iletişime geçilmesini talep etti.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.