Corona Virüsü İle Mücadele Blockchain Kullanımı Yaygınlaşıyor

0
285

Blockchain teknolojisinin dahil olmadığı bir alan neredeyse yok artık. Gittikçe yaygınlığını artıran bu teknoloji şimdi de corona virüsü ile ilgili çeşitli çalışmalarda kullanılmaya başlandı.

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde görülen ve tüm dünyayı tehdit eden corona virüsü salgınını önlemek için tıbbı malzeme desteği sağlamak amacıyla bir Blockchain platformu kuruldu. Blockchain pazarlama ve hizmet firması olarak faaliyet gösteren Krypital tarafında kurulan bu platform, merkez hastaneleri desteklemek adına, bağış portalı olarak kullanılacak. Bu sayede, yardımlar daha adil ve şeffaf bir şekilde dağıtılacak.

Bunun yanında Alibaba Group’a bağlı olarak hizmet veren Ant Financial, sunduğu sağlık sigortası hizmetlerinde Blockchain’den yayarlanıyor. Bu sayede şirket, sigorta başvurusunda bulunan kişilere daha kısa süre içerisinde dönüş yapabiliyor. Ayrıca Ant Financial kullanıcıları, Corona virüsüne yakalandıkları takdirde şirkete başvurarak yaklaşık 15 bin dolarlık bir ödeme alabiliyor. Bir Ant Financial sözcüsü, durumla ilgili şunları söyledi:

“İnsanlar ellerindeki belgeleri kanıt olarak kullanılması için şirketlere sunabiliyor, şirketler de bu belgeleri anlık olarak Blockchain üzerinden kontrol edebiliyorlar. Bu sürece dahil olan herkes süreci açık bir şekilde takip edebiliyor.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın