Coldplay’in Yıldızı Kripto Para Borsası Yatırımcısı Oldu

0
212

Dünya’nın en ünlü müzik gruplarından Coldplay’in basçısı Guy Berryman, İskoçya merkezli ve yakın tarih itibariyle akıllı telefonlara servisi başlayan Zumo kripto para alım-satım platformuna yatırımını açıkladı.

 

Yahoo Finans’ın hazırladığı habere göre, Edinburgh merkezli kripto para platformu aktarım ve harcama çerçevesinde başlatıldı. Zumo cüzdanları, kullanıcıların doğrudan BTC satın almalarına yarayan ve Ethereum-BTC saklama ve transfer işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir uygulama. Ayrıca uygulama, merkezi olmayan bir teknolojiyle kullanılıyor ve kullanıcılara özel anahtarlar ile kontrol sağlıyor.

Herkes, Kendi Parasının Patronu

Şirket CEO ve kurucusu Nick Jones açıklamalarında,

Covid-19, nakitsiz bir topluma geçişi ve bunun gibi krizlere daha dayanıklı yeni para birimi biçimlerine yatırım yapmanın güvenli ve kolay yollarını hızlı bir şekilde iletmiştir.

 

Ayrıca Nick Jones, banka hesabı bulunmayan kullanıcıların da kullabildiği, bunun COVID-19 salgının sebep olduğu küresel ekonomik darboğazı için herkesin kontrolü edebildiği bir para politikası olduğunu vurguladı. Bunlara ek olarak Zumo, önümüzdeki haftalarda mağazalarda kullanılabilecek temassız bir kart çıkartacaklarını ve GBP/EURO için yeni destekler geleceğini söyledi.

 

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın