Çöküşü Bilen Analistten Dikkat Çekici BTC Tahmini – Zaman Çizelgesi Verdi

Bitcoin’in (BTC) Mayıs 2021 çöküşünü doğru bir şekilde tahmin etmesiyle birlikte topluluğun ilgisini çeken kripto stratejisti, BTC’nin önümüzdeki yıllarda muazzam bir şekilde yükseleceğini iddia etti.

Dave the Wave, 118.000 Twitter takipçisine, logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modeline dayanarak, Bitcoin fiyatının önümüzdeki dört yıl içinde potansiyel olarak yüzde 1100’ün üzerinde bir artışa tanık olabileceğini söyledi.

“Böyle bir şeyin olmayacağını kim söyleyebilir? Bu tablodaki ana fikir, LGC’yi kesen çok yıllı trend çizgisinin *ortalama* bir fiyat işlevi görmesidir.”

bitcoin fiyatı

Grafiğe bakıldığında, kripto stratejistine göre Bitcoin fiyatı 2026 yılına kadar 260.000 dolara yükselebileceği bir ralli ile karşı karşıya kalacak.

Dave the Wave, Mayıs 2021 çöküşünün yanı sıra; Bitcoin’in yaklaşık 43.000 dolardan işlem gördüğü bu yılın Nisan ayında yaptığı bir tahminde, BTC’nin kapitülasyonunun fiyatı kabaca 25.000 dolara getireceğini öngörmüştü. Kripto stratejisti, her iki durumda da LGC modelini kullandığını belirtti.

Dave the Wave, LGC modelinin 2018’den beri BTC’nin tepelerini ve diplerini doğru tahmin ettiğini vurguluyor.

“Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu modeller 2018’de kullanılmaya başladıklarında [tuhaf oldukları] düşünülüyordu. Bu fiyat, birkaç yıldır bu eğrilerin yüksekliğini ve derinliğini takip ediyor ve bu da onları daha az şaşırtıcı hale getirdi… gerçi bazıları için bu hale çok da güvenilmeyen bir şey.”

Analist, Bitcoin fiyatı hakkındaki kısa vadeli tahminine gelince, BTC’nin 25.000 dolardaki hedefine ulaşmaya hazırlandığını söyledi:

“Bitcoin, yatırımcılar için uzun vadeli alım bölgesine girdi. Kısa vadeli teknik analiz [her zaman daha spekülatif] – hedef 25.000 dolar.”

Bitcoin grafiği

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.