Çöküş Yaşayan Altcoin Bu Gelişme Sonrası %125 Fırladı!

  • Son zamanlarda büyük sıkıntılar yaşayan kripto komisyoncusu Voyager Digital’in (VGX) yerel kripto para birimi, toplulukta potansiyel bir devralma söylentileri dolaşmaya devam ederken yükseliş yaşadı.

Şirket tarafından yapılan yakın tarihli bir sunuma göre, kripto milyarderi Sam Bankman-Fried’in dijital varlık koruma fonu AlamedaFTX de dahil olmak üzere çok sayıda firma Voyager’ın varlıklarını satın almaya ilgi duyduklarını ifade ettiler.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, potansiyel bir satın alma haberi de VGX token‘ın 24 saatin en düşük seviyesi olan 0,328 dolar seviyesinden 0,743 dolara kadar fırlamasına neden oldu ve kripto para birimi sadece bir günde yüzde 126,52 gibi şaşırtıcı bir kazanç elde etti. Token o zamandan beri geri çekildi ve yazım sırasında 0,60 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Voyager, potansiyel olarak sıkıntılı durumdaki varlıklarını satın almakla ilgilenen 88 şirketten 22’sinin alışveriş sürecinde aktif olduğunu söylüyor. Şirket, satış oturumunu 7 Eylül’de yapmayı planlıyor.

Geçen hafta, Binance CEO’su ve kurucusu Changpang Zhao, The New York Times’a hem Voyager’ın hem de sorunlu kripto lending platformu Celsius’un varlıklarını platforma satmayı tartışmak umuduyla kripto borsasına ulaştığını açıklamıştı. Zhao gerçekleştirdiği bir röportajda konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ekibimiz bu konularla ilgili tüm görüşmelere katılıyor.”

Geçen ay, yine Bankman-Fried tarafından yönetilen bir şirket olan kripto borsası FTX, Voyager’ın varlıklarını satın almak için bir teklifte bulundu, ancak kripto komisyoncusu, Seyşeller merkezli şirketi teklifinin “son derece yanıltıcı” ve “lowball bid (Lowball teklifi, satıcının istediği fiyattan çok daha düşük olan veya müzakereleri başlatmak için kasıtlı olarak çok düşük olan bir teklifi ifade eder)” olduğunu söyleyerek serzenişte bulundu.

Voyager gerçekleştirdiği sunumda, AlamedaFTX tarafından teklif edilenden çok daha iyi teklifler aldığını da belirtti.

“Voyager, alışveriş sürecinde AlamedaFTX’in teklifinden daha yüksek ve daha iyi teklifler aldı; AlamedaFTX’in tweetleri, Fox’taki röportajı ve basın açıklamaları doğru değil.”

Voyager, dijital varlıklar koruma fonu Three Arrows Capital’in (3AC) yüz milyonlarca dolarlık bir krediyi geri ödememesinin ardından Temmuz ayı başlarında tüm alım satım, para yatırma ve çekme işlemlerini ilk kez durdurduğunu duyurmuştu. Şirker, bundan birkaç hafta sonra iflas başvurusunda bulundu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.