CoinShares: Kurumsal Yatırım Bu İki Altcoin’e Taşınıyor!

0

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares’e göre, gelişmekte olan blockchain platformu Cardano (ADA) ve açık kaynaklı blockchain ödeme ağı Stellar Lumens (XLM), kurumsal yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Dijital varlık piyasaları hakkındaki yakın tarihli bir raporda CoinShares, birçok varlığın kurumsal para kaybetmesine rağmen, ADA ve XLM’nin büyük yatırımcılar tarafından olumlu girişler gördüğünü ortaya koydu.

Firmaya göre, diğer büyük coin’ler para kaybedeken, geçtiğimiz hafta Cardano 1.7 milyon dolarlık, XLM ise 1 milyon dolarlık giriş gördü.

Cardano’nun fiyatı bu hafta sabit kaldı ve son yedi günde yaklaşık yüzde 1 düştü. Yazım sırasında, XLM ise haftalık yüzde 5’ten fazla düşüşle kırmızı bölgede.

Aynı hafta, CoinShares, Ethereum’un toplam 12.7 milyon ABD doları ile rekor düzeyde çıkış yaşadığını bildirdi. Ethereum’a geçen haftaki yatırım girişlerinin düzensiz olduğu ve bunun da yatırımcılar arasındaki bölünmüş duygulardan kaynaklandığı düşünülüyor.

Bitcoin’deki çıkışlar geçen hafta yavaşladı ve önceki hafta görülen 141 milyon dolarlık rekor seviyelerden kurtularak toplamda 10 milyon ABD dolarına geriledi. Buna rağmen Bitcoin yatırım ürünlerinde alım satım faaliyeti bir önceki haftaya göre yüzde 43 arttı. XRP ise toplam 21 milyon ABD Doları tutarındaki altı haftalık bir giriş akışının ardından geçen hafta toplam 2.8 milyon ABD Doları tutarında küçük çıkışlar gördü.

ADA ve XLM fonları, bütün dijital varlık yatırım ürün paketi 21 milyon dolarlık çıkış görmesine rağmen arttı. Ay başından bugüne 156.8 milyon dolarlık para çıkış yaşayan Bitcoin hariç, çoğu kripto fonu bu ay için olumlu trend gösteriyor.

Kaynak: CoinShares

CoinMarketCap verilerine göre, kurumsal para piyasadan kaçıyor gibi göründüğü için, tüm kripto sektörü yazım sırasında 1.51 trilyon dolar değerleme ile, gün içinde yaklaşık yüzde 2 düştü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın