Coincheck Raporu: Kripto Para Borsası Son 3 Ayda 5 Milyon Dolardan Fazla Zarara Uğradı

0

Coincheck, Ocak ayında yaşanan 520 milyon dolarlık bir hackden sonra Japon kriptopara borsasının, 2018’in üçüncü çeyreğinde daha fazla zarar bildirdi.

Coincheck’i hackten sonra satın alan Japonya merkezli aracı kurum Monex Group, Pazartesi günü Q3 (Japon mali yılında Q2) için mali sonuçlarını açıkladı. Grubun Coincheck işini yansıtan kripto varlık segmenti, Temmuz ve Eylül ayları arasında yaklaşık 2,8 milyon dolar olan 315 milyon yen gelir getirdi. Özellikle, bu sayı, bir önceki çeyreğe göre yüzde 66 düşüşe işaret ediyor. Bu sırada, Coincheck, yaklaşık 8,4 milyon dolar gelir elde etti. Kripto segmentinde son üç ayın maliyetlerinin düşürülmesine rağmen, Monex hack’in sonucunun artmış bir zarara yol açtığını belirtti, bu da Temmuz ve Eylül ayları arasındaki 2,3 milyon $ ‘dan 5.25 milyon $’ a (588 milyon Japon yeni) yükseldiğini gösteriyor.

Rapora göre, “Ocak 2018’deki hizmetin askıya alınmasından beri, Coincheck yalnızca mevcut müşterilerinin kriptopara birimini satmalarına izin verdi.” Grup, toplamda, kriptopara birimi değişiminin elde edilmesinden bu yana yaklaşık 7,5 milyon dolar zarar etmiştir. Ocak ayında, hackerlar, Coincheck’den 520 milyon $ değerinde ki 300 milyon $’lık kriptopara çaldı.

Monex Group daha sonra platformu Nisan ayında 33,5 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın aldı. CoinMarketCap’in verilerine göre, Coincheck son 24 saat içinde platformda yaklaşık 4 milyon dolarlık işlem hacmine sahip konumdadır. Yaklaşık 1,7 milyon kullanıcı ile Monex Group, Coincheck’in şu anda Japonya’da lisanslı bir borsa haline gelmesi için daha karmaşık, güvenli iç kontrol sistemleri ve güvenlik önlemleri oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Dosyaya göre, Monex’in şu anda dünya genelinde 1.025 çalışanı bulunuyor ve bunların yaklaşık yüzde 15’i kripto varlık segmentine odaklanıyor.

Kaynak:Coindesk

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın