Coinbase’in Gelenekselleşen Erişim Sorununa Dair İlginç Araştırma

Popüler kripto para borsası Coinbase, platformun erişim engeli oluşturduğu veya her Bitcoin fiyat çöküşü sırasında teknik zorluklar yaşadığı için kripto topluluğunda sorun oluşturmaya devam ediyor.

Araştırmalar, Bitcoin fiyatı her 500 dolar veya daha fazla hareket ettiğinde, Coinbase’in bir kesintiye veya başka bir tür kritik başarısızlığa maruz kaldığını ayrıca müşterilerin BTC’lerine erişmesini engellediğini gösteriyor.

Bitcoin’in aşırı hareketlilik ve güçlü fiyat hareketleri eğilimi göz önüne alındığında, Coinbase itibarını zedelemeye başladı. Veriler, Coinbase’in geçen yıl boyunca, belirli bir zirve ve düşüşte yada belirli bir patlayıcı fiyat hareketi sırasında toplam 11 kez sorun yaşadığını gösteriyor.

Bitcoin’e yatırım yapmak, varlığa sahip olanların para kazanmasının sadece bir yoludur. Tüccarlar ayrıca düşük alım yaparak ve yüksek satış yaparak bu büyük hareketlerden kâr elde etmeye çalışırlar. Ancak volatilite sırasında platforma erişilemezse bu mümkün değildir. Eğer yatırımcılar Coinbase’i kullanarak Bitcoin’den para kazanamazlarsa, bunu yapacak başka bir yer bulacaklardır.

Coinbase’in, güçlü aşağı hamleler sırasında alıcılara hitap edememesi kripto varlıklarının benimsenmesini ve alınmasını engelliyor. Fiyatların düştüğü sıralarda Coinbase sorun yaşayıp platforma erişimi durdurursa, yatırımcılar kripto para almaktan vazgeçebilirler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.