Coinbase’den Dev Hamle: 70 Altcoin’e Destek Ekledi!

Coinbase, uluslararası müşteriler için saklama (custodial) hizmetleri desteğini onlarca altcoin ile genişleterek endüstrideki kripto ayak izini önemli ölçüde arttırmaya devam ediyor.

ABD merkezli en büyük kripto para birimi borsası resmi Twitter hesabından yaptığı yeni bir duyuruda, İrlanda Dublin’deki Coinbase Custody International soğuk depolama tröst’ünün bir parçası olan 150’den fazla varlık listesine 70 kripto para birimi eklediğini söyledi.

“Coinbase Custody International artık 70 yeni varlık için para yatırma ve çekme işlemlerini destekliyor.

Bu yeni varlıklar yalnızca Coinbase Custody International aracılığıyla saklanabilir, Coinbase Custody Trust Company, LLC aracılığıyla saklanamaz.”

Coinbase Custody nedir?

Coinbase Custody International, yüksek miktarda parası olan kurumsal yatırımcılar için bir saklama hizmetidir. Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimleriyle ticaret yapmak isteyen kurumlar ve şirketler için finansal kontroller sağlamak ve dünya çapındaki ABD dışındaki müşterilere büyük miktarlarda kripto para birimi depolamak için son derece güvenli bir yol olmak üzere tasarlanan platform 2020’de piyasaya sürülmüştür. New York Eyaletinde lisanslanmış olan bu hizmet, müşterilere büyük miktarda kripto para depolamak için oldukça güvenli bir yol sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Coinbase Custody, özel anahtarların korunmasını, müşterilere kolay çevrim içi müşteri erişimiyle dengeleyerek müşterilerin kripto ağlarına hem güvenli hem de aktif olarak katılmalarını sağlar. Saklama hizmetleri, desteklenen kripto varlıklarının bir saklama hesabına yatırılması ve çekilmesinin yanı sıra staking hizmetlerini içerir.

Coinbase

Platforma eklenen varlıklar

Büyük yeni varlık listesi arasında, maliyetleri düşürürken bant genişliğini dağıtan bir içerik dağıtım ağı olan Aioz Network (AIOZ) yer alıyor. Projenin web sitesi, platformun Ethereum (ETH) ve Cosmos (ATOM) blok zincirleriyle tamamen birlikte çalışabilir olduğunu ve anında kesinlik ve düşük işlem ücretleri sağlayabildiğini söylüyor.

Coinbase ayrıca, oyuncuların non-fungible token’ları (NFT’ler) takas etmesine olanak tanıyan ve  Shroom.Finance’in (SHROOM) tamamlayıcı platformu olan Gameswap’a (GSWAP) da destek ekledi.

coinbase custody

Platforma eklenen kripto para birimleri arasında Monavale de bulunuyor. Monavale (MONA), kullanıcıların NFT’ler biçiminde özel dijital giysiler tasarlamasını sağlayan Digitalax’ın yerel simgesidir. Bir bloga göre girişim, uzun vadeli “tüm oyunlar, sanal gerçeklik ve kripto ekosistemindeki metaverse’ler için dijital moda NFT evi” olma hedefiyle, Web 3.0 interneti için modaya Creative Commons (CC0) lisansı uyguluyor.

coinbase custody

Yine platformun destek eklediği kripto para birimleri arasında bulunan Telcoin (TEL), hızlı işlemlere, özellikle küresel havalelere güç vererek telekomünikasyon endüstrisi ve daha geniş blok zinciri alanı arasında köprü kurmak için tasarlanmış bir dijital varlıktır.

Solana’nın (SOL) en kullanıcı dostu merkezi olmayan borsası (DEX) olmayı hedefleyen Orca (ORCA) da borsanın destek eklediği altcoin paketinde yer alıyor. Orca, Solana blok zincirinde, kullanıcıların token’ları takas etmesine, stake yapmasına ve getiri elde etmesine olanak tanıyan genel amaçlı bir otomatik piyasa yapıcıdır (AMM).

coinbase custody

Yine 70 altcoin’lik pakette bulunan Bonfida (FIDA), hem Solana hem de Solana tabanlı Serum (SRM) üzerine inşa edilmiştir ve veri odaklı kripto trader’lar için hepsi bir arada bir platform olmayı amaçlamaktadır. Platform, borsa istatistikleri, kripto şirketi incelemesi ve puanlaması, kripto trendleri ve daha fazlası gibi metriklere odaklanır.

altcoin

Coinbase’in destek eklediği altcoin’ler arasında bir diğer ilgi çekici altcoin ise Celer Network. Celer Network (CELR), zincir dışı işlemleri güvenli bir şekilde sağlamak için tasarlanmış bir ölçeklendirme platformudur.

altcoin

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.