Şubat 24, 2022

Coinbase’den Bu Gaming Altcoin’e Destek: Milyonlarca Oyuncuya Blokchain’i Tanıtacak!

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, blok zinciri üzerine inşa edilmiş çok oyunculu bir non-fungible token (NFT) oyununa güç sağlayan altcoin’i platformuna ekledi.

Coinbase’in resmi Twitter hesabı yakın tarihli bir tweet’te, etkileşimli oyun My Neighbor Alice’in (ALICE), belirli koşullar yerine getirildiğinde Coinbase Pro’da işlem görmeye başlayacağını duyurdu.

My Neighbor Alice, oyuncuların token’ları stake ederek dijital adalara yatırım yaptığı, non-fungible token içeren bir oyna-kazan video oyunudur. Oyuncular daha sonra adalarını yükseltip genişletebilir ve yeni koleksiyonlar bulmak için keşfe çıkabilirler. ALICE, oyunun yerel para birimidir.

Milyonlarca oyuncuyu blok zinciri ile tanıştıran çok oyunculu bir builder oyunu olan platformda oyuncular kendi sanal topraklarını inşa edebilir, komşularla etkileşime girebilir, etkinlikler gerçekleştirebilir ve ödüller kazanabilir. Herkes bir parça arazi satın alarak çiftçilik, balıkçılık, böcek avcılığı ve arıcılık gibi çeşitli faaliyetlerde bulunarak My Neighbor Alice dünyasının bir parçası olabilir. Analistler kripto para biriminin geleceğinin oldukça parlak olduğunu düşünüyor:

“Bu sadece blockchain oyuncuları için bir oyun değil, milyonlarca oyuncuya blok zincirini tanıtacak bir oyun.”

Neşeli, parlak temalı olan ve deniz kenarında geçen oyun, kullanıcıları yeni arkadaşlar edinmeye teşvik eder ve onlara araziler, sanal adalar ve NFT’ler satın alma olanağı sunar.

Ekosistemin yerel simgesi olan ALICE, oyun içi öğeler satın almak, staking ödülleri kazanmak ve ekosistemin merkezi olmayan özerk organizasyonunu (DAO) yönetmek dahil olmak üzere çeşitli işlevlere hizmet eder.

Oyun, Nintendo’nun başarılı Animal Crossing serisinden ilham aldı ve 2016 yılında kurulan Stockholm merkezli Antler Interactive stüdyosu tarafından geliştirildi.

Bunların yanı sıra My Neighbor Alice, The Sandbox (SAND), Maker, Genesis Block ve Neo Global Capital gibi büyük yatırımcılarla da çeşitli ortaklıklar kurdu.

Coinbase’in listelenmesiyle ilgili haberler, artan jeopolitik gerilimlerin neden olduğu genel piyasa düşüş trendine karşı koyamadı. Normalde fiyatı iki haneli yüzdelerle arttırması gereken bu habere rağmen, My Neighbor Alice’in fiyatı şu anda yüzde 9’luk bir düşüşle 6,67 dolara kadar geriledi.

Coinbase’e göre ALICE, uygun likidite koşulları karşılandığında ABD Doları (USD) ve Tether (USDT) ile birlikte işlem görmeye hazır olacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.