Coinbase Sponsor Olacağı Bitcoin Geliştiricileri Hakkında Duyuru Yaptı!

0
231

Coinbase; Crytpo Community Fund’ımızın bir parçası olarak, doğrudan Bitcoin Core kod tabanına veya yakından ilişkili Bitcoin projelerine katkıda bulunan en az iki Bitcoin geliştiricisine sponsor olmayı planladığını duyurdu.

Duyuru 1:

“Kripto ekonomiyi birbirine bağlamanın ve büyütmenin dünya için açık bir finansal düzen adına gerekli olduğuna inanıyoruz. Kripto Topluluğu Fonumuz, tüm kripto endüstrisini büyütmeyi ve iyileştirmeyi hedeflerken, kullanımı daha kolay ve herkes için daha güvenli hale getiriyor. Başarılı sonuç verirse; programı diğer proje türlerine ve kripto topluluklarına genişletmeyi planlıyoruz.”

(Kaynak: Coinbase)

Çoğu kripto para birimi projesinden farklı olarak, Bitcoin tüm bir endüstriyi önyüklerken bağış toplamadan başlatıldı. Açık kaynak topluluğu, endüstri kuruluşlarından ve akademik kurumlardan gelen bağışlardan destek alarak Bitcoin gelişimi için kritik desteği sağladı.

Duyuru 2:

“Dünyanın neredeyse her yerindeki projeleri finanse etmekten gurur duyuyoruz. Yıl boyu süren geliştirici hibelerine odaklanmayı hedeflerken, daha kısa projeleri düşünen kişileri veya ekipleri başvurmaya teşvik ediyoruz. Başarılı olursa, kripto topluluğu fonunu zaman içinde büyütmeyi umuyoruz.”

Desteklemeyi düşüneceğimiz örnek projeler:

  • Bitcoin Core’a doğrudan katkılar (örneğin, testin iyileştirilmesi, bulanıklaştırma, hata düzeltmeleri, iyileştirmeler)
  • Önemli kod ve / veya Bitcoin İyileştirme Önerisi (BIP) incelemesi
  • Katılımcı araçları (ör. Açık kaynak olan bitcoinacks.com)
  • Bitcoin Core kitaplıkları ve araçları (örneğin, libsecp256k1)
  • Testte iyileştirme (ör. Fuzz testi, fonksiyonel testler)

Coinbase, Bitcoin Çekirdek Geliştiricilerine İlk Kez Sponsor Oluyor!

Coinbase; kodlama çalışmaları Bitcoin ağının güvenliğini sağlamaya yardımcı olan geliştiricileri desteklemediği için geçtiğimiz günlerde topluluktan eleştiri aldı. Son aylarda ise uygulama kripto şirketleri arasında daha popüler hale geldi. BitMEX, OKCoin, Square ve hatta yatırım firması Paradigm; Bitcoin geliştiricilerine kendi bağışlarını duyurdu.

Coinbase ise blog gönderisinde, ağa takım oluşturmaya katkıda bulunabilecek, testleri daha olumlu hale getirebilecek geliştiriciler aradığını dile getirdi. Hibe alıcıları, yeni hibe başvurusunda bulunacağa benziyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın