Coinbase Raporu: Bitcoin, Altcoin’lerin Yolunu Açıyor

0
257

Kripto para borsası Coinbase’in “Around the Block” blogunda yayınlanan bir rapora göre, yeni kripto yatırımcılarının sadece küçük bir kısmı Bitcoin’e bağlı kalıyor. Yatırımların, büyük bir kısmı altcoin yatırımına dönüşüyor.

Bitcoin, Coinbase’in değerlendirmelerine göre görünüşte bir “geçiş maddesi” gibi davranıyor ve yatırımcıları yavaşça bitişik yatırımlara yönlendiriyor. Borsada en az beş alışveriş yapan ilk yatırımcıların %60’ı ilk alımlarını Bitcoin üzerinden yapıyor. Fakat bu bunların %24’ü Bitcoin’de kalıyor. Coinbase bu durumla ilgili şu açıklamayı getirdi:

“İnsanlar önceki kripto para yatırımlarında (Bitcoin yatırımları) başarılı olduklarını gördükleri zaman mümkün olan diğer kazanç elde edilebilecek kategorilere geçiş yapmayı tercih ediyorlar (2017 boğa sezonunda olduğu gibi). Tabii ki bunun tersi de mümkün. 2018 ve 2019 yıllarında olduğu gibi fiyatlarda düşüş gerçekleşir ve piyasayı korku kaplarsa, güvenli liman olarak BTC’ye geri dönüş yapılıyor.”

Bitcoin, Altcoin’lerin Yolunu Açıyor

Rapordaki bir başka ilginç keşife göre, Coinbase kullanıcıları, altcoin’lerin piyasa değerlerinin önerebileceğinden daha yüksek bir oranda altcoin ticareti yapıyorlar. Yani şöyle ki Coinbase, altcoinlerin Coinbase’deki işlem hacmi ile piyasa değerleri arasında %3’lük bir genel fark buldu. Bununla ilgili “Coinbase yatırımcıları, ortalama olarak BTC dışı varlıkları, göreceli piyasa değerlerinden yaklaşık %3 daha yüksek bir oranda alıp satıyor” açıklaması yapıldı.

Bitcoin egemen kripto para olmaya devam ediyor fakat borsanın tabiriyle; “bin çiçeğin çiçek açmasının da yolunu açıyor.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın