Coinbase Kullanıcı Fonlarına Saldırı Teşebbüsü

Büyük kripto para borsası Coinbase’e pazartesi günü bir hack girişimi tespit edildi ve engellendi.

Saldırganların, hedefli oltalama adı verilen bir saldırı tekniği kullanarak borsayı hack’lemeye çalıştıkları düşünülüyor. Bunun için de Firefox’ta keşfedilen sıfır gün (zero-day) açığından yararlanmaya çalışıldığı belirtildi. Bu saldırı tekniği geçmiş dönemde çok kez kullanılmış ve çoğu zaman bankaların büyük kayıplar vermesine sebep olmuş.

Saldırganlar, eğer planlandığı gibi başarılı olsalardı, bir bilgisayar korsanı Coinbase arka uç ağına erişim kazanmış ve bu erişimi borsanın fonlarını çalmak için kullanabiliyor olurdu.

Coinbase Baş Güvenlik Sorumlusu Philip Martin, saldırıya dair daha fazla ayrıntı paylaşmak için dün Twitter’a paylaşımda bulundu. Philip Martin, saldırıda kullanılan kötü amaçlı yazılımları ve altyapıyı birbirinden ayırdıklarını, saldırganın kimliğini tespit etmek için çeşitli kuruluşlarla birlikte çalıştıklarını söyledi. Philip Martin ayrıca, “çalışanlarını hedef alan hiçbir sömürü kanıtı görmediklerini” belirtti.

Mozilla, hatayı düzeltmek amacıyla ertesi gün Firefox 67.0.3 ve Firefox ESR 60.7.1 olmak üzere 2 yeni sürüm yayınladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.