Coinbase, Kripto Para Ticaret’ini 11 Ülkeye Genişletiyor

17 Nisan’da yayınlanan bir yazıya göre, ABD’nin en büyük kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı olan Coinbase, kripto para ticaretini daha fazla ülkelere genişlettiği bildirildi.

Coinbase ve profesyoneller için ticaret platformu Coinbase Pro, Latin Amerika ve Güneydoğu Asya’dan 11 ülkeye kripto para ticareti getirildi. Coinbase artık, Arjantin, Meksika, Peru, Kolombiya, Şili, Hindistan, Hong Kong, Güney Kore, Endonezya, Filipinler ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde artık mevcut.

Bu bahsi geçen ülkelerdeki Coinbase müşterileri artık kripto para birimlerini depolayabilir, ticaret yapabilir ve gönderebilir alabilir. Borsa, kağıt para birimlerinin, yeni kullanım durumunun ardından, mevcut “yatırım aşamasından” “fayda aşamasına” geçtiğini ileri sürüyor.

Coinbase Açıklaması:

Borç verme veya mikro ödemeler gibi geleneksel finansal hizmetlerin adem-i merkeziyetçi versiyonları veya henüz kimsenin düşünmemiş olduğu yeni kripto uygulamaları tarzında olabilir. Bir kriptodan diğerine dönüştürme yeteneği, bu yeni merkezileşmemiş ekonominin en önemli bel kemiğini oluşturacaktır.

Son zamanlarda, Coinbase bünyesine EOS (EOS), Augur (REP) ve Maker (MKR) desteğini ekledi ve sınır ötesi ödemelerde genişleme dahil olmak üzere birçok yeni geliştirme getirdi. İkinci bir büyük gelişme ise, kullanıcıların anında para gönderip almalarını ve aynı zamanda onları yerel para birimine dönüştüre bilmelerine olanak sağladığını bildiriyor.

Ayrıca Coinbase, Nisan ayının başlarında İngiltere merkezli müşterilerinin ülkelerinde kripto paralarıyla alışveriş yapabilecekleri kredi kartı anlaşmasını sağladı. Bu anlaşmayı Visa ile Coinbase arasında Coinbase Kart olarak çıkardılar. Müşterilerinin hesaplarındaki kripto para birimleri satın alacakları ürün fiyatı üzerine kripto parayı bozarak ödeme sağlayacaktır.

İlgili habere gitmek için tıklayınız.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.