Coinbase, Kripto Para Ticaret’ini 11 Ülkeye Genişletiyor

0

17 Nisan’da yayınlanan bir yazıya göre, ABD’nin en büyük kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı olan Coinbase, kripto para ticaretini daha fazla ülkelere genişlettiği bildirildi.

Coinbase ve profesyoneller için ticaret platformu Coinbase Pro, Latin Amerika ve Güneydoğu Asya’dan 11 ülkeye kripto para ticareti getirildi. Coinbase artık, Arjantin, Meksika, Peru, Kolombiya, Şili, Hindistan, Hong Kong, Güney Kore, Endonezya, Filipinler ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde artık mevcut.

Bu bahsi geçen ülkelerdeki Coinbase müşterileri artık kripto para birimlerini depolayabilir, ticaret yapabilir ve gönderebilir alabilir. Borsa, kağıt para birimlerinin, yeni kullanım durumunun ardından, mevcut “yatırım aşamasından” “fayda aşamasına” geçtiğini ileri sürüyor.

Coinbase Açıklaması:

Borç verme veya mikro ödemeler gibi geleneksel finansal hizmetlerin adem-i merkeziyetçi versiyonları veya henüz kimsenin düşünmemiş olduğu yeni kripto uygulamaları tarzında olabilir. Bir kriptodan diğerine dönüştürme yeteneği, bu yeni merkezileşmemiş ekonominin en önemli bel kemiğini oluşturacaktır.

Son zamanlarda, Coinbase bünyesine EOS (EOS), Augur (REP) ve Maker (MKR) desteğini ekledi ve sınır ötesi ödemelerde genişleme dahil olmak üzere birçok yeni geliştirme getirdi. İkinci bir büyük gelişme ise, kullanıcıların anında para gönderip almalarını ve aynı zamanda onları yerel para birimine dönüştüre bilmelerine olanak sağladığını bildiriyor.

Ayrıca Coinbase, Nisan ayının başlarında İngiltere merkezli müşterilerinin ülkelerinde kripto paralarıyla alışveriş yapabilecekleri kredi kartı anlaşmasını sağladı. Bu anlaşmayı Visa ile Coinbase arasında Coinbase Kart olarak çıkardılar. Müşterilerinin hesaplarındaki kripto para birimleri satın alacakları ürün fiyatı üzerine kripto parayı bozarak ödeme sağlayacaktır.

İlgili habere gitmek için tıklayınız.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın