Coinbase, Kripto Para Platformunu Kurumsal Büyük Yatırımcılara Açıyor

ABD’nin büyük kripto para cüzdan sağlayıcısı Coinbase, kurumsal büyük yatırımcılara açılıyor.

Coinbase, kurumsal müşterilerin birbirleri arasında doğrudan kripto para ticareti yapmalarına olanak sağlayacak.

Coinbase’nin satış müdürü Christine Sandler, hem döviz hemde OTC(tezgah üstü) işini müşterileri için “büyük bir fayda” olarak değerlendirdiği, böylece kurumsal işletmelerin kripto para ticareti için artan talep ile ilgililenmesinden dolayı gerçekleştiğini bildirdi.

Sandler Şunları dile getirdi:

“Değişimi işimize tamamlayıcı olarak başlattık, nedeni bir çok kurumun kripto para ticareti yapmak için bir kolay yol arayışları içerisinde olduğunu gördük.”

Hizmetin 2 Temmuz 2018’de başlatılan kurumsal yatırımcılar için bir kripto para hizmet sağlayıcısı olan Coinbase Custody ile birleştiriliceğini de belirtti.

Coinbase, kurumsal müşterilerine Coinbase Prime’da bulunan herhangi bir kripto para varlığına yatırım yapmalarına ve internet sayfasından, Skype, Bloomber IB, e-posta veya telefon dahil olmak üzere bir çok seçenekle satın alma sistemini getirdi.

Business Insider’in düşüncesine göre, Coinbase ilk olarak gelecek yılın mayıs ayında blok ticaretini yapmayı planladıklarını bildirdi.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.