Coinbase Duyurusu XTZ Fiyatını Uçurdu!

0
470

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase tarafından bir duyuru yapıldı. Borsada ki yeni gelişme ile Tezos yatırımcıları artık tokenleri ile staking yapabilecekler.

Peki staking ne işe yarıyor? Staking ile yatırımcılar belirli bir oranda pasif gelir sağlayabiliyor. Bunu yapmak için yatırımcının sahip olduğu varlığı bir süre kilitlemesi gerekiyor.

Coinbase’den yapılan resmi duyuruya göre, yatırımcılar platformlarında Tezos’a (XTZ) yatırım yapabilecek ve karşılığında kazanç elde edebilecekler.

Bu gelişme ile birlikte Tezos yüzde 48 değer kazandı. Duyuru öncesinde XTZ, Binance borsasında 0.90 dolardan işlem görüyordu. Coinbase’in duyurusuyla birlikte fiyat, 1.43 doları aştı. Kısa süre sonra gerileyen XTZ, yazının kaleme alındığı saatte yaklaşık olarak 1.12 dolardan el değiştiriyor.

Ek olarak ABD tabanlı borsanın tahmini olarak yıllık %5 civarında bir getiri sağlayacağı belirtildi.

XTZ’in son 24 saat içinde yaşamış olduğu söz konusu büyük fiyat artışının Coinbase’in duyurusuna bağlı olduğunu düşünmek yanlış olmaz. Ayrıca, Tezos’un tarihi boyunca gördüğü en yüksek fiyat 10 dolar. Bu fiyatı 2017 senesinde görmüştü.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Binance Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 24 Ekim itibari ile 6.4 milyar dolarlık kripto para stake edilmiş.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın