Coinbase CEO’su; Yeni Bir Açık Finansal Sistem İçin Çalışıyoruz

Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde bi açıklama yaptı ve açı kaynaklı bir finansal sistem kurmak istediğini söyledi.

Açık sistemin kullanımına yönelik olarak Armstrong, kripto para biriminin kullanmaya hazır olması için 100 milyon ve daha fazla insanın alınması için blockchain teknolojisinin gelişmesi ve kitlelere yayılmasında liderlik rolünü üstlenmeye devam edeceğini de ekledi.

Açıklamasının devamında ise şu cümleleri kurdu;

“İnşa edebileceğimiz sistemle tüm dünyanın ekonomik özgürlüğünü maddi olarak değiştirebiliriz. Önümüzdeki 10 yıl boyunca Coinbase’nin vizyonu, dünyadaki her insan ve her iş kolu için daha ekonomik be özgürlük içinde alanlar yaratmak “

Bu cümlelerin ardından, Coinbase’nin inkübatör programı olan Coinbase Ventures’in sektördeki girişimcilere yatırımlarının devam edeceği söylenebilir. Ek olarak kripto paralar için sınırları hafifletmeyi ve kazanma yöntemlerini genişletmeyi amaçlıyorlar . Tabi ki bu sistem için tek başına yeterli gücü barındırmayan Coinbase cümlelerine ekleme yaparak şunu söyledi;

“Coinbase tek başına yapamaz, sistemde binlerce şirket olması gerekir”

Şirketin hali hazırda yapmış olduğu 50’yi aşkın yatırım bulunsa da bunlara ek olarak güvenlik ve sektörde öncülüğe götürmesini amaçladıkları yatırım stratejileri için de yeni yatırımları gözden geçiriyorlar. Ayrıca Armstrong en iyi korumanın gerçekten uyuma odaklanarak gerçekleştiğini düşündüklerini ve bu doğrultuda geleneksel finansal kuruluşlarla da ilişki kurmaya başladıklarını iletti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.