Kasım 1, 2022

Coinbase’ten Heyecanlandıran Altcoin Desteği: Listeleme Mi Geliyor?

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, XRP davasında Ripple‘a destek çıktı. Kripto borsası, mahkemeye Ripple’ın Adil Bildirim Savunmasını desteklemek için bir Amicus Özeti gönderme talebinde bulundu. İşin ilginç yanı, Coinbase, ABD SEC’nin Ripple’a dava açmasının ardından XRP alım satımını durduran ilk platformlardan biriydi.

Daha önce bildirdiğimiz üzere SEC 2020 yılında Ripple’a dava açtı. Coinbase’in Amicus özetinde vurguladığı gibi, dava bir domino etkisine yol açtı.

Birçok borsa XRP’i delist etti ve XRP’nin piyasa değerinden yaklaşık 15 milyar doları silen etki, esas olarak XRP sahipleri tarafından hissedilen bir kayıp haline dönüştü.

Coinbase Ripple’ı (XRP) Yeniden Listelemeyi Planlıyor mu?

Coinbase tarafından yapılan son destek gösterisine rağmen, şirketten XRP’i yeniden listeleyeceğine dair net bir açıklama gelmedi. Buna karşın, borsanın Ripple ile SEC arasındaki yasal savaşın sonucunu bekleyeceğini söyleyebiliriz.

Ripple XRP coinbase'de listelenecek mi?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere şu an için Coinbase, SEC’in XRP’nin bir menkul kıymet olduğu iddiasına karşı hiçbir şey yapmaz.

Borsa bunun yerine, SEC’in açık kurallarının olmamasının, Ripple’a karşı yaptırım eylemi gerçekleştirmelerini engellediğini vurgulayarak, Ripple’ın adil uyarı savunmasını savunuyor.

Daha önce bildirildiği gibi, Ripple şefi Brad Garlinghouse, mahkemenin dava hakkında 2023’ün ilk yarısında bir karar vermesini bekliyor. Bu nedenle, XRP kullanıcılarının Coinbase’in token’ı yeniden listeleyip listelemeyeceğini bilmek için o zamana kadar beklemesi gerekebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.