Coin Bureau’ya Göre Büyük Bir Sermaye Okyanusu Bu Yıl Ethereum’a (ETH) Akabilir! İşte Nedeni

Popüler bir kripto para kanalı olan Coin Bureau, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un yeni yıla hayal kırıklığı yaşatan bir başlangıç yapmasının ardından bir değerlendirme paylaştı.

Guy takma adıyla tanınan Coin Bureau sunucusu, önde gelen akıllı sözleşme platformunun 2022’nin ilk haftalarında değerinin %34’ünden fazlasını kaybetmesinin ardından Ethereum (ETH) hakkındaki kişisel düşüncelerini paylaştı.

“Şu anda ETH’nin bu yılki performansından dolayı hayal kırıklığına uğradım. Sonra tekrar, bu yalnızca ETH ile ilgili bir sorun değil. Tüm kripto piyasası, finansal piyasaların geri kalanıyla birlikte çamura sürüklendi.”

Analist daha sonra bazı insanların Ethereum ile neden hayal kırıklığına uğradığının ayrıntılarını inceledi ancak analist, kripto balinalarının ve madencilerinin ETH biriktirmeye devam ettiğini belirtti.

“Temel değeri fiyattan ayırabilmek önemlidir. Evet, ETH 2.0 bir süredir kırbaçlanan bir ‘şey’. İnsanlar ilerleme konusunda sabırsızlanıyorlar. Bu anlaşılabilir bir durum ancak perde arkasında ne kadar çok iş yapıldığını takdir etmek de aynı derecede önemlidir.

Başlıklar ve tıklama tuzağı (clickbait), kod taahhütlerini yansıtmaz. Üstelik, bu arada, Ethereum ağında büyük bir değer oluşturan çok sayıda Katman-2 ölçekleme çözümü var. Kendi blok zincirleri için değer ve temel zincir için değer. Parçalama tamamlandığında katlanarak artma olasılığı en yüksek olan değer.

Yatırımcılar, balinalar ve madenciler istifleniyor. ETH daha temiz bir hisse kanıtı konsensüsüne geçtiğinde, bu bir sermaye okyanusunun taşması için itici güç sağlayabilir.”

Coin Bureau sunucusu ayrıca, bu iyimser işaretlere rağmen, başarılı bir ağ birleştirmesi yapma gibi risklerin yanı sıra makroekonomik faktörlerin de Ethereum için geçerli olduğunu düşünüyor.

“Risklerin olduğunu vurgulamak her zamanki gibi oldukça önemli. Birleştirme, Ethereum’un yaşadığı en büyük yükseltmelerden birisi olacak. Evet, titizlikle test edildi, ancak 374 milyar dolarlık değeri etkileyen bir yükseltme yaptığınızda, riskler inanılmaz derecede yüksek olacaktır.

Ayrıca, Birleşmenin bu piyasa döngüsü sona ermeden önce gerçekleşeceğine dair hiçbir garanti de bulunmuyor. ETH 2.0 gecikmeleri olağandır ve [Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell] ise faiz oranlarını yükseltiyor. Piyasalardaki ‘Küçülme nöbeti’ sürüyor.”

Guy, analizini, tümü 2021’de bir çıkış yılı olan birkaç Ethereum rakibini tartışarak sonlandırdı.

“Avalanche (AVAX), Solana (SOL), Fantom (FTM), Terra (LUNA) ve Cardano (ADA) gibi inanılmaz derecede güçlü Katman-1 blok zincirlerinin tehdidine kayıtsız kalamayız. Hepsi bu ETH pastasının bir parçası için yarışıyor.

Bunlardan bazılarının yanı sıra ETH pozisyonum için bir koruma da tutuyorum. Ancak elbette bu ETH pozisyonunun portföyümdeki en büyük pozisyon olmasının bir nedeni var ve birkaç hafta önce düşüşte ETH satın almamın bir nedeni var.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.