Nisan 3, 2022

Coin Bureau’dan Polygon (MATIC) İçin Düşüş Uyarısı Geldi! İşte Nedeni

Popüler kripto para YouTube kanalı Coin Bureau’nun sunucusu, katman-2 ölçeklendirme platformu Polygon (MATIC) hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Guy olarak bilinen kripto analisti, yeni bir videoda, dolaşımdaki MATIC arzına dikkat çekti. Analist arzın yakın gelecekte herhangi bir ralliyi engelleyebilecek Polygon üzerinde oldukça önemli bir satış baskısı oluşturduğunu söyledi.

“CoinMarketCap’ten alınan tarihsel veriler, MATIC’in dolaşımdaki arzının son dört ayda yaklaşık 600 milyon arttığını gösteriyor. CoinGecko’nun geçmiş verileri, MATIC’in dolaşımdaki arzının hiç değişmediğini gösteriyor, ancak MATIC’in hakediş (vesting) programı göz önüne alındığında bu pek olası değil.

Şaşırtıcı şekilde, Polygon Vakfı için hakediş sözleşmesi aynı dönemde 600 milyon MATIC piyasaya sürdü ve bunu projeyle ilgili önceki videomdan aldığım görüntülerden biliyorum.

Diğer hakediş programlarında MATIC bakiyelerinin çok az değişmesi, hatta aynı kalması, satış baskısının çoğunun Polygon Vakfı’ndan geldiğini gösteriyor.”

Guy, satın almaları ve işletmeyi finanse etmek için MATIC’in geliştirme ekibinin yoğun harcamalarının kripto varlığının fiyatını etkileyebileceğini belirtti.

“Son zamanlarda Polygon Vakfı’nın sattığı MATIC’in fiyatını baskıladığına dair spekülasyonlar kripto manşetlerinde yer aldı ve (bunun) matematiğini yaparsanız mantıklı geliyor. 

Geçen Ağustos ayında, Polygon Vakfı sıfır bilgi teknolojilerinin gelişimini finanse etmek için hazinesinden 1 milyar dolar değerinde MATIC tahsis etti. Polygon Vakfı ayrıca Hermes Network’ün satın alınması için 250 milyon MATIC’e kadar ödeme yaptı.

Polygon’un yukarıda bahsedilen Mir Protokolü satın alımının 250 milyon MATIC’e mal olduğu ve Polygon’un 450 milyon dolarlık artışının bile aslında çeşitli kripto VC’lere tezgah üstü MATIC satışı olduğu bildirildi.

MATIC’teki bu 450 milyon dolarlık hakediş planına ilişkin herhangi bir özel referans bulamadım, bu yüzden kilitlerinin açık olduğunu varsaymak zorundayım.

Messari’nin MATIC için hakediş programının doğru olduğunu varsayarsak, tüm bunlar, şimdiye kadar Polygon Vakfına verilen MATIC’in tümü olmasa da çoğunu açıklar nitelikte ve kalanın işletme maliyetlerine veya diğer girişimlere harcandığını farz ediyorum.”

Guys, satış baskısının yakın gelecekte MATIC’in fiyat potansiyeli için “korkunç bir tablo” çizdiğini ve herhangi bir rallinin büyük ölçüde talebe ve Polygon ağındaki gelecekteki gelişmelere bağlı olacağını söyledi.

“MATIC’e olan talebin düşüşte olduğu gerçeği olmasaydı, iyi olurdu. Gördüğünüz gibi, Polygon’un PoS chain’indeki yeni cüzdan adreslerinin sayısı sabitlenmiş görünüyor. Daha da kötüsü, Polygon’un PoS chain’indeki günlük işlemlerin sayısı aylardır düşüşte.”  

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.