CME ve Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Artış

0
433

Bitcoin geçtiğimiz son birkaç hafta içinde çok iyi performans sergileyememiş olsa da, 2 Nisan tarihinde elde ettiği yükseliş ile yatırımcıları şaşırttı. Bunun yanında yine aynı tarihte hem Bakkt hem de CME, Bitcoin vadeli işlem piyasaları için işlem hacminde önemli bir artış gördü. Her ikisi de tesadüfen 16 Mart’tan bu yana en büyük hacim artışlarını yaşadı.

Veri kaynağı Skew (@skewdotcom) tarafından yayınlanan istatistiklere göre, güçlü gösteriler yatırımcının geçici bir durgunluktan sonra Bitcoin’e geri dönüşünü gösteriyor olabilir. Sağlanan veriler CME Group’un Perşembe günü 347 milyon dolarlık Bitcoin vadeli hacmine ulaştığını gösteriyor. Diğer taraftan Bakkt ise fiziksel Bitcoin vadelileri için 12 milyon dolarlık hacim seviyesine ulaştı. Yaşanılan artışların iki hafta cansız performans gösteren piyasada güven tazelediğini söyleyebiliriz.

Bunun yanında, makroekonomik göstergelerin hala baskın olduğunu unutmamalıyız. Çünkü hala ekonomik bir krizin ortasındayız. Durgunluk içinde olduğumuzu varsayarsak, Bitcoin’in fiyat hareketlerini tahmin etmek şu an için oldukça zor. Ancak, işlem hacmindeki artış, yükseliş eğilimi sırasında trader’lara biraz umut vermesi gereken olumlu bir göstergedir.

Son olarak yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık 6.786 dolardan işlem görüyor. 7 bin dolarlık fiyat seviyesi, yakın gelecekte ne olacağını tahmin etmek için kritik olabilecek psikolojik bir engel gibi görünüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın