CME ve Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Artış

Bitcoin geçtiğimiz son birkaç hafta içinde çok iyi performans sergileyememiş olsa da, 2 Nisan tarihinde elde ettiği yükseliş ile yatırımcıları şaşırttı. Bunun yanında yine aynı tarihte hem Bakkt hem de CME, Bitcoin vadeli işlem piyasaları için işlem hacminde önemli bir artış gördü. Her ikisi de tesadüfen 16 Mart’tan bu yana en büyük hacim artışlarını yaşadı.

Veri kaynağı Skew (@skewdotcom) tarafından yayınlanan istatistiklere göre, güçlü gösteriler yatırımcının geçici bir durgunluktan sonra Bitcoin’e geri dönüşünü gösteriyor olabilir. Sağlanan veriler CME Group’un Perşembe günü 347 milyon dolarlık Bitcoin vadeli hacmine ulaştığını gösteriyor. Diğer taraftan Bakkt ise fiziksel Bitcoin vadelileri için 12 milyon dolarlık hacim seviyesine ulaştı. Yaşanılan artışların iki hafta cansız performans gösteren piyasada güven tazelediğini söyleyebiliriz.

Bunun yanında, makroekonomik göstergelerin hala baskın olduğunu unutmamalıyız. Çünkü hala ekonomik bir krizin ortasındayız. Durgunluk içinde olduğumuzu varsayarsak, Bitcoin’in fiyat hareketlerini tahmin etmek şu an için oldukça zor. Ancak, işlem hacmindeki artış, yükseliş eğilimi sırasında trader’lara biraz umut vermesi gereken olumlu bir göstergedir.

Son olarak yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık 6.786 dolardan işlem görüyor. 7 bin dolarlık fiyat seviyesi, yakın gelecekte ne olacağını tahmin etmek için kritik olabilecek psikolojik bir engel gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.