Çin’in Önde Gelen Teknoloji Firması, Blockchain Alanına Giriş Yaptı

0
419

Blockchain teknolojisi her geçen gün bünyesine yeni isimler dahil ediyor. Çin’de akıllı telefon perakendeciliği konusunda önemli bir şirket olan Dixintong Technology Group, Monsoon Blockchain adı verilen bir ABD girişiminden hisse alarak blockchain alanına giriş yaptığını duyurdu.

Şirket, CoinDesk’in haberine göre satın alma sözleşmesinin 7 Ocak’ta imzalandığını doğruladı, ancak anlaşma ile ilgili finansal şartlar açıklanmadı. Bununla birlikte, konuyu bilen kişiler, anlaşmanın blockchain girişimine 100 milyon doların üzerinde yatırım yapıldığını söyledi.

Söz konusu gelişme, Çin’in kurumsal olarak blockchain teknolojisinin benimsenmesini ve gelişmekte olan teknolojilerin gelişimini teşvik ettiği bir zamanda meydana geldi.

Dixington yönetim kurulu başkanı ve kurucusu Donghai Liu, yaptığı açıklamada bu yatırım ile Blockchain konusunda yeni kullanım alanlarını keşfetme şansı yakalayacaklarını dile getirdi.

Bahsi geçen yatırım Dixintong Technology Group’un iştirak şirketlerinden D Phone tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu. D Phone Çin’in önde gelen şirketlerinden birisi. Şirketin 2018 yılı raporunda, toplamda 9 milyon adet cep telefonu satıldığı bildirilmişti ve yıl boyunca 2 milyar dolarlık gelir elde eden firmanın net karı ise 46 milyon dolar olarak ifade edilmişti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın