Çin’in Kendi Dijital Parası Hazır

0

Çin merkez bankasının üst düzey seviyelerindeki bir yetkili, Çin Finans 40 Forumu’nda ülkenin yakında kendi dijital parasını piyasaya süreceğini açıkladı.

Çin’in merkez bankası Çin Halk Bankası’nın ödemeler departmanının başkan yardımcısı Mu Changchun, dijital para birimini 2014 yılından beri araştırma ve geliştirme aşamasında olduğunu söyleyerek “Çin Halk Bankası dijital parasının artım hazır olduğu söylenebilir.” açıklamasını yaptı.

Belirtilenlere göre, Çin’in dijital parası, en başta nüfüs göz önüne alındığında parakende kullanımda büyük bir kapasiteye ulaşmasına izin vermeyeceğinden dolayı tamemen sag bir blockchain alt yapısına dayanmayacak.

Ayrıca aynı forumda konuşma yapan, China UnionPay Başkanı Shaofu Jun, Çin’in merkez bankası tarafından çıkartılacak dihjital paranon hedeflerine ulaşmasının oldukça zor olduğunu dile getirdi.

Bazı haberlere göre ise Facebook’un dijital para birimi Libra duyurusu sonrası Çin’in kendi dijital parasını geliştirme çalışmalarını hızlandırdığı belirtildi.

Kaynak: Theblock

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın