Çin’in Dijital Parası, Japonya’yı Harekete Geçirdi

Ülkelerin dijital paralara olan ilgisi gün geçtikçe daha da artıyor. Çin bu doğrultuda öncü ülke olmayı başardı ve halihazırda geliştirilmekte olan bir dijital paraya sahip. Bunun yanında görünen o ki Japonya, Çin’in dijital parasına karşı harekete geçmek istiyor.

Reuters tarafından yayınlanan bir habere göre, Japonya’da ki üst düzey milletvekilleri, bu yıl düzenlenecek olan G7 gündemin de dijital paralarla ilgili konuşmak için oldukça istekli.

Eski ekonomi bakanı olan ve aynı zamanda iktidardaki Liberal Demokrat Parti’nin önemli üyelerinden Akira Amari liderliğindeki bazı milletvekilleri Cuma günü gazetecilere bir demeç verdi ve şunları söyledi:

“Dolar yerleşimi önderliğinde istikrarlı bir dünyada yaşıyoruz. Böyle bir vakıf çökerse ve Çin’in hareketi para üstünlüğü mücadelesine yol açarsa nasıl cevap vermeliyiz? Bu yılki G-7 başkanı olarak ABD, grubun bir sonraki toplantısının gündemine dijital para birimi eklemelidir.”

Söz konusu grup, dijital paralar ile ilgili olarak G-7 ile daha fazla işbirliği yapılmasını isteyen resmi bir önerinin önümüzdeki hafta hükümete sunulacağını doğruladı. Ayrıca G-7’nin Haziran ayında Maryland’da toplanması bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.