Çin’de Bir Kripto Para Borsası Kurucusu Daha Tutuklandı

Çinli muhabir Coin Wu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Çin polisinin tekrardan bir kripto para borsası kurucusunu tutukladığını belirtti. Çin polisinin tutuklamasının ardından OKEX borsasında olduğu gibi kripto para borsasında para çekme işlemleri durduruldu.

Wu, paylaşımında Hong Kong merkezli kripto para borsası CEO Global’in kurucusunun hesaplarına geçen kara paralar nedeniyle tutuklandığını belirtti. Paylaşıma baktığımızda Çin’de küçük bir borsa olan CEO Global’in kurucusunun tutuklanmasının ardından kapatılabileceğini tahmin etmekte. Borsa kurucusunun banka kartı üzerinden yapmış olduğu işlemler tarafından takibe alınarak polisler tarafından göz altına alındı. Göz altı kararı sonrası kurucu hakkında soruşturmanın 15 gün sürebileceğini tahmin edilmekte.

Kullanıcılar Tedirgin

OKEX borsasında da yaşanan olayda kurucunun soğuk cüzdanların anahtarlarına sahip olmasından dolayı borsa içerisinde para çekim işlemleri durdurulmuştur. Şimdi CEO Global’de de aynı prosedür uygulanmakta. Para çekme işleminin durdurulmasının ardından birçok yatırımcı, borsanın paralarına el koymayı amaçladığını düşünmekteler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.