Nisan 4, 2020

Çin Ulusal Finans Derneği Manipülatif Kripto Borsalarına Karşı Uyardı

Çin Ulusal Finans Birliği (NIFA), kripto paralarla ilişkili yatırımcılara, özellikle yatırım hacimlerini düzenli olarak manipüle ettiği bilinen kripto borsaları için artan riskler konusunda bir uyarı yayınladı.

NIFA, Çin’in en büyük finansal gözlemcisi arasındadır ve Çin Merkez Bankası’na bağlıdır. Açıklama Perşembe günü geldi ve burada komitelerinden gelen araştırmaların, birçok yabancı kripto borsalarının, yeni müşterileri cezbetmek amacıyla artan bir sayı göstermek için ticaret hacmini abartılı gösterdiğini belirtti.

NIFA, Çin’in Merkez Bankası’na bağlı olduğu için, Bitcoin gibi dijital varlıkların güvenli bir sığınak olduğu fikrini de bitirmeye çalışıyor.

NIFA, son kripto piyasası çöküşünün Bitcoin ve kripto para birimlerinin altın gibi güvenli liman varlıkları olmadığına dair açık bir kanıt olduğunu belirtti.

NIFA, analiz raporunun, yabancı kripto borsalarının, ticaret hacimlerini botların yardımıyla taklit ettiğini açıkladı. Çok azı diğer borsaların işlem hacmi verilerini açık bir şekilde kopyaladığını ve kendi borsalarından çıkarmaya çalıştığını gösterdi. Ajans ayrıca, bu borsaları dijital para birimlerinin doğası konusunda yatırımcıları yanlış yönlendirmekle suçladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.