Nisan 14, 2020

Çin Ulusal Blockchain Komitesinin Üyeleri Açıklandı

Çin hükümeti, endüstriyel standartlar belirlemek için çalışacak olan ulusal blockchain komitesinin üyelerini açıkladı. Ülkenin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’ndan (MIIT) Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre Komite, Çinli teknoloji devleri Baidu ve Tencent’in yöneticileri de dahil 71 üyeden oluşuyor.

Blockchain komitesine MIIT bakan yardımcısı Chen Zhaoxiong başkanlık ediyor ve Çin Halk Bankası Dijital Para Araştırma Enstitüsü’nün ki de dahil olmak üzere beş başkan yardımcısı bulunuyor.

Komitenin diğer üyeleri arasında Baidu, Tencent, Huawei, Peking Üniversitesi, Tsinghua Üniversitesi, Fudan Üniversitesi gibi önemli şirket ve üniversitelerden yöneticiler de bulunuyor.

Özellikle bakanlık, 12 Mayıs 2020’ye kadar komite üyeleri hakkında kamuoyu geri bildirimi istiyor. “Farklı görüşleriniz varsa lütfen bunları Bakanlığın Bilim ve Teknoloji Departmanına geri bildirim olarak gönderin […] ve [email protected] adresine e-posta gönderin.” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Kurulan bu özel komite ile Çin, blockchain çalışmalarına hız kazandırmak istiyor. Görüldüğü üzere Çin hükümeti, ülkede inovasyonu desteklemek amacıyla blockchain alanına giderek daha çok dahil oluyor. Çin’in bu gelişmeler doğrultusunda diğer ülkelere örnek teşkil ettiğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.