Çin Ulusal Blockchain Ağının Çıkış Tarihi Belli Oldu

Çin Devlet Başkanı tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan Blockchain açıklamalarından sonra Çin, blockchain girişimlerini arttırdı. Çin, blockchain teknolojisi lideri olmak için çalışmalara başladı. Bunun üzerine ülkede, blockchain hizmet ağı adı altında ulusal bir birlik kuruldu.

Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN) olarak adlandırılan söz konusu ağ ile ilgili güncel bir gelişme yaşandı. Bugün, edinilen bilgilere göre ulusal ağın resmi olarak Nisan 2020’de başlatacağı öğrenildi.

Çin Kentsel Yönetim ve Yenilik Forumunda yer alam Ulusal Bilgi Merkezi (SIC) Akıllı Şehir Gelişim Araştırma Merkezi müdür yardımcısı Tang Sisi, BSN’nin Nisan 2020’de ticari faaliyetlere başlayacağı bilgisini paylaştı. Ayrıca ağın geliştirilmesi için ağ üzerinde beta testi yapılıyor ve bu testlerin Mart 2020’ye kadar süreceği söyleniyor.

Ulusal blockchain ağıyla hedeflenen şirketlerin ve bireylerin maliyetli bir şekilde blockchain çözümleri oluşturmasını ve dağıtmasını kolaylaştırmak.

Çin Merkez Bankası’nın kendi dijital parasını piyasaya sürmek için hazırlık aşamasında olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte Blockchain teknolojisi için de çalışmalar yürütülmesi Çin’in bu sektörlerde lider olmak istediğinin önemli birer göstergesi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.