Çin Ulusal Blockchain Ağının Çıkış Tarihi Belli Oldu

0
477

Çin Devlet Başkanı tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan Blockchain açıklamalarından sonra Çin, blockchain girişimlerini arttırdı. Çin, blockchain teknolojisi lideri olmak için çalışmalara başladı. Bunun üzerine ülkede, blockchain hizmet ağı adı altında ulusal bir birlik kuruldu.

Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN) olarak adlandırılan söz konusu ağ ile ilgili güncel bir gelişme yaşandı. Bugün, edinilen bilgilere göre ulusal ağın resmi olarak Nisan 2020’de başlatacağı öğrenildi.

Çin Kentsel Yönetim ve Yenilik Forumunda yer alam Ulusal Bilgi Merkezi (SIC) Akıllı Şehir Gelişim Araştırma Merkezi müdür yardımcısı Tang Sisi, BSN’nin Nisan 2020’de ticari faaliyetlere başlayacağı bilgisini paylaştı. Ayrıca ağın geliştirilmesi için ağ üzerinde beta testi yapılıyor ve bu testlerin Mart 2020’ye kadar süreceği söyleniyor.

Ulusal blockchain ağıyla hedeflenen şirketlerin ve bireylerin maliyetli bir şekilde blockchain çözümleri oluşturmasını ve dağıtmasını kolaylaştırmak.

Çin Merkez Bankası’nın kendi dijital parasını piyasaya sürmek için hazırlık aşamasında olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte Blockchain teknolojisi için de çalışmalar yürütülmesi Çin’in bu sektörlerde lider olmak istediğinin önemli birer göstergesi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın