Çin, Pandemi Sonrası Ekonomisini İyileştirmek İçin Blockchain’den Faydalanıyor

Çin’deki Nanjing şehri, vatandaşlarına tüketim kuponu dağıtmak için blockchain teknolojisinden faydalanıyor. Program, pandemiden sonra yerel ekonomiyi canlandırmaya çalışan kentin, ekonomik teşvik programının bir parçası.

Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaletinin başkenti olan şehir, COVID-19 salgınından çok etkilendi. Buna karşılık, yerel yönetim vatandaşlara 140 milyon doların üzerinde para dağıtmaya hedefleyen bir dizi önlemle yerel ekonomiyi canlandırma çalışması başlattı.

Temel önlemlerinden biri tüketim kuponu dağıtılmasıdır. Bu kuponlar restoranlarda, toplu taşıma araçlarında, temel hizmetlerde ve hatta turistik mekanlarda bile kullanılabilir. Hükümet şu anda bu kuponları 270.000’den fazla vatandaşa dağıttı.

Yerel raporlara göre, Nanjing şu ana kadar blockchain teknolojisini kullara vatandaşlara 380 milyon yuan (53.7 milyon dolar) dağıttı. Hükümet, bu ayın başlarında hedefini 1 milyar yuan (141.5 milyon dolar) olarak belirlediğini açıkladı. Dağıtımı kolaylaştırmak için eyaletteki bazı büyük şirketlerle de ortaklık kurdu. Suning Institute of Finance’ta kıdemli araştırmacı olan Jin Tao, diğer şehirlerin de aynı şeyi gerçekleştirebileceğine inanıyor.

Nanjing geçmişte de blockchain teknolojisi için büyük destek göstermiştir. Şehir yönetimi, aynı kararlılıkla yoluna devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.