Çin Merkez Bankası İlk Kez Finans Sektörü İçin Blockchain Kuralları Yayınladı!

Çin Merkez Bankası, finans sektörüne yönelik ilk kez Blockchain uygulamaları için kurallar bütünü açıkladı. Yerel basında yer alan haberde Çin Halk Bankası; bankalar, güvenlik şirketleri ve sigorta şirketleri dahil birçok finans kuruşu için blockchain kullanımını açıklayan belge ve değerlendirmelerin kurallarını ele aldı.

Yayınlanan belgelerde şirketlerin teknolojik gelişmelerini, performanslarını ve güvenlik önlemleri gibi alanları blockchain çerçevesinde değerlendirmeleri isteniyor. Çalışmalar, blockchain teknolojisinin finansal alanlarda ne gibi başarı sağlayıp sağlayamayacağını görmek için önem taşıyor.

Ayrıca Merkez bankası finansal kuruluşların, blockchain teknolojilerinin kullanımı nedeniyle doğabilecek riskleri analiz etmelerini ve riskten kaçınma mekanizmaları geliştirmeleri de istiyor. Blockchain teknolojilerinin kullanımını teşvik amacıyla güvenlik problemlerinin de giderilmesi gerekiyor. Ayrıca endüstriyel işletmelerin de blockchain teknolojisinin kullanmalarını ve daha sistemsel ve problem giderici bir mekanizma kurmaları için genel bir çağrıda bulundu.

Bu kurallar ve değerlendirmelerin Çin Ziraat Bankası, Sanayi ve Ticaret Bankası alanlarda dahil birçok alana hitap ediyor. Diğer bankalar, fon şirketleri, vadeli işlem yapan şirketler ve birçok alanda blockchain teknolojisi teşvikleri ve kullanım alanlarını arttırmak için önemli bir adım olarak görülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.