Çin Merkez Bankası Başkanı STO’ları Çinde Yasadışı Faaliyet Olarak Tanımladı

0

Çin’in merkez bankası olan Çin Halk Bankası (PBoC), ülkedeki Güvenlikli Token Teklifleri’nin (STO) yasadışı bir durum olduğunu dile getirdi. Haberi İngiliz yerel haber ajansı South Chine Mornin Post (SCMP), 9 Aralık’ta bildirdi.

Çin Merkez Bankası’nın yönetiminden olan Pan Gongsheng, Pekin’deki zirve toplantısında yaptığı bir konuşmada, STO’lar ve ICO’lar (İlk Arz Teklifleri) yoluyla yapılan “yasadışı” finansman faaliyetlerinin, ülke çapında temizlenmesine rağmen hala yaygınlığını koruduğunu belirledi.

Gongsheng ayrıca, devletin devreye girmemesi durumunda kripto para piyasasının Çin’deki genel finansal istikrarını bozabileceğini dile getirdi.

Bankanın yetkilisi, “son zamanlarda ortaya çıkan STO hala genel olarak Çin’de yasa dışı bir mali faaliyet olduğunu” belirtti. Şöyle bir açıklama yaptı:

“Dijital para birimleri, her türlü yasa dışı faaliyetlerde suç ortağı haline geldi.”

Habere göre, Gongsheng “Çin’de ICO’lar aracılığıyla yürütülen finansman işlemlerinin çoğunun yasa dışı para toplama ve mali dolandırıcılıktan şüphelendiğini” belirtti.

Haberde ayrıca, Mali İşler Bürosu Şefi Huo Xuewen’in bir hafta önce STO’lara karşı uyarıda bulunduğundan bahsetmekte. Açıklamasında:

“Pekin’de STO fonlarına katkıda bulunanları uyarmak istiyorum. Bunu Pekin’de yapmayın. Yapmanız durumunda kovulursunuz.”

Çin’de öte yandan, blockchain ve çoğu kripto paranın arkasındaki teknoloji benimsenmiştir. Cointelegraph’ın yakın bir dönemde duyurduğu gibi, Çin İnternet Mahkemesi online yazıların fikri mülkiyeti korunması için blockchain kullanımını desteklediğini duyurmuştu.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın