Çin Kripto Para Sıralamasını Açıkladı, Bitcoin 15’nci Sırada

Çin, 22 Mart’ta devlet destekli kripto para birimleri sıralamasını açıkladı ve Bitcoin 15’nci sıraya gerilediğini Tron ise Şubat ayında Ethereum’un yerinden alıp ikinci sıraya yerleştirdiğini duyurdu.

Çin’in Bilgi ve Endüstri Gelişimi Merkezi’nin (CCID) kripto sıralamaları ilk olarak geçen yıl Mayıs ayında açıklanmıştı. Endeksin on birinci baskısında, EOS  Haziran 2018’den bu yana platform tarafından üst düzey bir Blockchain olarak belirtildi.

11. CCID Küresel Kamu Zinciri Teknolojisi Değerlendirme Endeksi, Tron’u onuncu baskıda ikinci sıraya yerleştiriyor. Dokuzuncu baskı daha önce Ethereum‘u ikinci noktaya yerleştirmişti, Tron ise o zamanlar listelerde hiç yer almıyordu.

Bitcoin, onuncu baskıda 15 numaradan 13 numaraya yükselmişti fakat şimdi 15’inci sıraya geriledi.

Singapur merkezli Huobi Global ve Malta merkezli OKEx gibi iki büyük kripto para borsası, bu hafta Tron tabanlı stabilcoin Tether sürümüne desteklerini açıktılarını bildirdiler.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.