Çin, Blockchain Alanında Lider Olmak İstiyor!

0

Çin Başkanı Xi Jinping, blockchain ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Xi Jinping, ülkenin blockchain teknolojisinin sağladığı “fırsatı kaçırmaması” gerektiğini söyledi.

Çin de bilindiği üzere Son zamanlarda blockchain teknolojisi adına olumlu gelişmeler yaşanıyor. Buna ek olarak Çin’in Merkez Bankasının yakında kendi dijital para birimini piyasaya sürecek olması, Çin’in sektöre öncülük edeceğini gösteriyor.

18’incisi düzenlenen Siyasi Büro toplu çalışmasının temel gündem maddesi blockchain teknolojisiydi ve Xi Jinping burada fikirlerini paylaştı. Xi Jinping’e göre blockchain teknolojisi endüstriyel dönüşümde önemli bir rol oynayacak. Ek olarak başkan blockchain konusunda teknolojik gelişmelerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyor. Xi Jinping:

“Ana yönü açıklığa kavuşturmalı, yatırımları artırmalı, bir dizi temel çekirdek teknolojiye odaklanmalı ve blockchain teknolojisi ve endüstriyel inovasyonun gelişmesini hızlandırmalıyız.”

Xi Jinping Çin’in halihazırda blockchain teknolojisi konusunda ciddi gelişmeler kaydettiğini belirterek, Çin’in yeni ortaya çıkan blockchain alanında lider olması gerektiğini vurguladı.

Blockchain teknolojisi hakkında konuşulsada, Çin Merkez Bankası’nın kripto para projesiyle ilgili bir açıklama yapılmadı. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen kripto para için AliPay ve WeChat ile işbirliği yapılacağı konuşuluyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın