Çin Asla Bitcoin’i Kullanmayacak!

0

Ünlü kripto para derecelendirme kuruluşu olan Weiss Ratings, Çin hükümetinin Bitcoin’i asla resmi olarak kabul etmeyeceğini iddia etti.

Çin Hükümet Başkanı geçtiğimiz hafta blockchain ile alakalı olarak olumlu açıklamalar yapmıştı. Başkan, blockchain teknolojisine yatırım yapılması gerektiğini ve bu teknolojide Çin’in dünya lideri olması gerektiğini açıklamıştı. Bu açıklamalar dünyada kripto para sektörünü bir hayli canlandırdı. Açıklamalardan sonra özellikle Çin merkezli kripto paralar önemli ölçüde değer kazandı. Bunun yanında Çin halkının internet ortamındaki ‘blockchain’ kelimesini arama oranı devasa şekilde arttı. Çin gibi ekonomik ve nüfus olarak devasa olan ülkenin blockchain ve kripto paralara olumlu bakması elbette bu sektörler için çok mühim.

Konuyla ilgili olumlu bakış açıları dile getirilirken, dünyaca ünlü kripto para derecelendirme kuruluşu olan Weiss Ratings, akıntıya ters açıklamalarda bulundu. Bu açıklamayı da bir tweet ile belirtti. Kuruluş şöyle yazdı. ” Çin asla Bitcoin’i kullanmayacak. Nokta. Bitcoin merkezi olmayan, açık, izinsiz ve sansüre dayanaklı bir kripto para. Çin Hükümeti bunun haricindeki her şeyin antitezi olarak karşısında duruyor”

Weiss Ratings’in açıklaması ilginç olsa da, bunu destekleyen argümanlar da yok değil. Asya merkezli bir araştırma kurumu olan CCID, Çin’deki popüler kripto para listesini hazırlamıştı. Bitcoin bu listede 11. sırada yer alarak, ilk ona bile giremedi. Listenin ilk sırasında ise EOS bulunuyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın