CHZ Coin Fiyat Tahmini: Chiliz %40 Sıçramasına Direnç Engeli

Uzun süredir yatay azalan hareketiyle beraber yer yer dalgalanan Chiliz (CHZ) fiyatı yükselişe geçti. CHZ 25 günlük hareketli ortalamasının getirdiği desteğin gücünü kullanarak bir yükselme fırsatı gördü. İyi bir değerlendirme, fiyatın gün içinde 0,514 dolar seviyesine hızlı birkaç olumlu mum getirdi. Son veriler olumlu birkaç izlenim sunuyor. Önümüzdeki direncin kırılması yeni bir ralliyi getirecek gücü toplayabilir.

Teknikler Olumlu Ancak Direnç Sert

Tekniklerde görülen olumlu yaklaşım 4 saatlik grafiklerde görülen AŞIRI ALIM sinyali veren Stokastik RSI verilerinde görülüyor. Konsolide bir aralıkta yer alan varlık bir süredir güçlü karşılayan 0,512 dolardaki direnci test etme fırsatı gördü anca yükselişi doğrulayamadı. Ancak SAR verilerinin ve güç endeksi verilerinde görülen alım noktası sinyalleri talep toplama noktasında iş yapabilir. Düşüşün getirdiği talepsizlik ve hacim yetersizliği artışla beraber bir miktar artış gördü.

Kaynak: Tradingview CHZ USDT Binance

Aynı şekilde MACD- sinyal hattı çatışmasında yeni değişiklikler oluyor. Sinyal hattının negatif bölgedeki baskınlığı yerini MACD sinyaline bırakıyor. Pozitif yöne doğru artış gören MACD önümüzdeki saatlerde yükselme trendini destekleyen seviyelere ulaşmayı hedefleyecektir. OBV ve Chaikin akış verilerinde de benzer bir artış görülüyor. Tüm bunlar sonucunda fiyatta %40 bir sıçrama getirebilir ve fiyatı 0,70 dolar seviyesi üzerine çıkarabilir.

Sonuç

Direnç testi başarısız olan varlık, bu direnci Nisan ayı başından beri 4 kere test etti. Son geri dönüş fiyatın bir miktar geri dönüşüne sebep oldu ancak bu dönüş 0,48 dolar desteğinin üzerine devam ediyor. Konsolidasyon sürecinin devam etmesi önümüzdeki saatlerde görülecek hareketle netleşecektir.

Ancak hızlı bir yükselme için gereken talep henüz toplanmış gibi görünmüyor. Fiyat tekrar yükselme eğilimine geçebilir ancak konsolidasyon sürecinin tamamlanmış olması gerekiyor. Günlük kapanış 0,512 dolar direncini destekleyebilirse söz konusu artışlar kuvvetlenecektir. Öte yandan direncin kırılmaması fiyatı tekrar geri çekmeye zorlayabilir. Alt destek 0,451 dolara dönebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.