CHZ Coin Fiyat Tahmini: Chiliz %40 Sıçramasına Direnç Engeli

0

Uzun süredir yatay azalan hareketiyle beraber yer yer dalgalanan Chiliz (CHZ) fiyatı yükselişe geçti. CHZ 25 günlük hareketli ortalamasının getirdiği desteğin gücünü kullanarak bir yükselme fırsatı gördü. İyi bir değerlendirme, fiyatın gün içinde 0,514 dolar seviyesine hızlı birkaç olumlu mum getirdi. Son veriler olumlu birkaç izlenim sunuyor. Önümüzdeki direncin kırılması yeni bir ralliyi getirecek gücü toplayabilir.

Teknikler Olumlu Ancak Direnç Sert

Tekniklerde görülen olumlu yaklaşım 4 saatlik grafiklerde görülen AŞIRI ALIM sinyali veren Stokastik RSI verilerinde görülüyor. Konsolide bir aralıkta yer alan varlık bir süredir güçlü karşılayan 0,512 dolardaki direnci test etme fırsatı gördü anca yükselişi doğrulayamadı. Ancak SAR verilerinin ve güç endeksi verilerinde görülen alım noktası sinyalleri talep toplama noktasında iş yapabilir. Düşüşün getirdiği talepsizlik ve hacim yetersizliği artışla beraber bir miktar artış gördü.

Kaynak: Tradingview CHZ USDT Binance

Aynı şekilde MACD- sinyal hattı çatışmasında yeni değişiklikler oluyor. Sinyal hattının negatif bölgedeki baskınlığı yerini MACD sinyaline bırakıyor. Pozitif yöne doğru artış gören MACD önümüzdeki saatlerde yükselme trendini destekleyen seviyelere ulaşmayı hedefleyecektir. OBV ve Chaikin akış verilerinde de benzer bir artış görülüyor. Tüm bunlar sonucunda fiyatta %40 bir sıçrama getirebilir ve fiyatı 0,70 dolar seviyesi üzerine çıkarabilir.

Sonuç

Direnç testi başarısız olan varlık, bu direnci Nisan ayı başından beri 4 kere test etti. Son geri dönüş fiyatın bir miktar geri dönüşüne sebep oldu ancak bu dönüş 0,48 dolar desteğinin üzerine devam ediyor. Konsolidasyon sürecinin devam etmesi önümüzdeki saatlerde görülecek hareketle netleşecektir.

Ancak hızlı bir yükselme için gereken talep henüz toplanmış gibi görünmüyor. Fiyat tekrar yükselme eğilimine geçebilir ancak konsolidasyon sürecinin tamamlanmış olması gerekiyor. Günlük kapanış 0,512 dolar direncini destekleyebilirse söz konusu artışlar kuvvetlenecektir. Öte yandan direncin kırılmaması fiyatı tekrar geri çekmeye zorlayabilir. Alt destek 0,451 dolara dönebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın