CHZ Coin Fiyat Tahmini: Chiliz Geleceğinde 0,94 Dolar Rallisi Hazır

0

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız yazıda da belirttiğimiz gibi, direnç engelini uzun süredir hisseden Chiliz (CHZ) direncini kırmayı başardı. Bu direncin kırılması fiyatı üst direnç alanına itmeyi başarsa da 12 Nisan sonrası tekrar geri çekilmeye zorladı. Ancak haftalık grafik, son haftasını olumlu geçiren varlığın yeni bir sıçramaya gitmesinde umut vadediyor.

Boğaların bir süredir gösterdiği çaba bu sayede sonuç getirebilir. Düşüşün zirve seviyesi sonrası sürekliliği son haftalık mumla beraber sona ermiş gibi görünüyor. Yeni oluşum fiyatın %80 artışını getirecek ortamı hazırlamakla meşgul. Ayrıca Chiliz; FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus gibi spor kulüpleriyle yaptığı anlaşmalara son olarak Rakuten ile dikkat çekti. Bu anlaşma sayesinde ortak bir çalışma yapılacak ve Rakuten müşterileri Chiliz’in token ekosisteminde kazandıkları puanları tokenleştirecekler.

Güçlü sıçrama için bazı göstergeler

Mart ayında zirve seviyesi 0,97 dolara kadar yükselen CHZ haftalık hareketinde düşüşü son haftasında toparlamayı başardı. Flama düşüş göstergesi bu sayede kırılmış ve fiyatın düşüş trendini sona erdirmiş gibi görünüyor. Fiyat, bu flamadan şimdilik kırılmayı yaşadı gibi görünüyor ve bu durum yeni sıçramayı hedefliyor. Düzeltme seviyesi 0,65’e kadar devam eden düşüşler güçlü bir toparlanma yaşadı. Bu düşüş en dip alanlarda spekülatif yatırımcıyı da kendisine çekecek bir nokta oluşturdu. Dahası varlığın sıçraması için bir ön ayak oluşturdu.

Yeni görünüm fiyatın sıçrama olasılığının elini çok kuvvetli bir hale soktu. Bu durum çok yüksek ihtimalle fiyatın sıçrama yapması anlamına geliyor. Mart ayı gibi spesifik bir artışın gelmesi olayından ziyade fiyatta %80’lik bir kırılma hedefinde. Hafta içerisinde görülen hareket bir miktar geri çekilmeyle devam ediyor. Son gelişmelerde görülen düşük hacim, aynı zamanda düşüşle beraber yeni bir alım fırsatı alanı sunuyor.

Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ Binance

Geçtiğimiz ay düşüş trendine geçmesinin ardından, bazı düzeltme seviyeleri göz önüne alındığında 0,69 dolar ve 0,75 dolar seviyelerinde güçlü dirençler beklenebilir. Tahmin edilen düzeylerde gerçekleşecek bir sıçrama fiyatın hedefini 0,94 dolara kadar belirleyecektir. Tüm zamanların en yüksek seviyesine bakıldığında, bu seviye boğa etkisiyle aşılmak istenecek ve muhtemelen başarılı olunacaktır. Daha sonraki seviyelerde ise 1,13 dolarlık hızlı bir yükseliş beklentisi gelecektir.

Önümüzdeki günler belirleyici bir rol oynayacaktır. Fiyat düşüşe geçer ve önce 0,45 ve daha sonra 0,37 dolar desteklerinin altına inerse varlık için model etkisini yitirecektir. Bu da alt düzeltme noktası 0,25 dolara kadar sürecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın