Chiliz Kısa Vade Yorumu: CHZ Teknikleri Yükselmeyi Hedefliyor

0

Chiliz (CHZ) 12 mart sıçramasından bu yana birkaç deneme yaptı fakat gereken yükselişi göremedi. 17 Mart tarihinde bir miktar yükseliş isteğini gösterse de sonuç tekrar bir geri çekilmeyle sonuçlandı. Son haftada %13 değer kaybeden varlık son bir kırılmada yer alıyor. Bir süredir düşüşün getirdiği bir düşüş üçgeni görünmekte. CHZ 0,502 dolar desteğinin altına son hareketiyle beraber düştü. Bu düşüş aynı zamanda azalan üçgenin alt sınırının da aşılması anlamına geliyor. 0,48 seviyesinin altında günlük kapanış değerin düşüşünün sertleşmesine neden olacaktır.

2 haftalık alanı kapsayan bu modelde 12 mart zirvesiyle ölçümler 0,48 dolar kırılımıyla beraber varlıkta neredeyse %50’lik bir düşüş beklenecektir. Bu durumda fiyat Fib düzetme seviyesi 0,27 dolara kadar sürmesi beklenecektir.

CHZ İçin Düşüş Mü Yükseliş Mi?

Son yazdığımız habere ek olarak Chiliz fiyatı artış için yol arıyor. Chiliz 4 saatlik grafiklerde MACD sinyal hattı ile negatif bölgede çakışıyor. Ayrıca Stokastik RSI verileri de olumsuz bir alanda olmasına rağmen yükselme eğilimine geçmeye çalışıyor. Bu artış çabasının sonuç vermesi için bu düşüşten bir an önce çıkması gerekiyor. CHZ 50-SMA hareketli ortalaması (0,482 dolar) altına da düşüş yaşamış oldu. Bu durumda ilk olarak bu seviyenin üzerine çıkmasını beklemek gerekecektir.

Chiliz CHZ/USD
Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ/USD

Öte yandan Bollinger bantlarında henüz ciddi bir yırtılma yok. Bant sinyal noktası olan 20 günlük MA (0,507 dolar) seviyesinin desteklenmesi düşüş riskini ortadan bir süreliğine kaldıracaktır. OBV dengesel hacim verilerinde bir süredir düşüş izlenimi var. Fakat Chaikin verilerinde tersine taleplerde bir miktar negatif bölgede artış yaşandı. RSI verileri 50 nötr altında 42 düzeylerinde yer alıyor. Fakat son 2 mum kapanışında bir yükselme kırılması gördü.

Son olarak CHZ için artışın en önemli kriterlerinden birisi taleplerin toplanmasında yatıyor. Düşüş riski her ne kadar baskın olsa da fiyatın düşüşü taleplerde patlama ihtimali gelecektir. Kritik destek noktaları ve alış noktaları arasında 0,44 ve 0,37 dolar seviyeleri yer alıyor. Eğer ki gereken talebi bu noktalarda yakalarsa yeni bir sıçrama daha kuvvetli olacaktır. Bu sıçrama isteğine ilk takılacak 0,541 dolarda direnç görecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın