Chiliz Kısa Vade Yorumu: CHZ Teknikleri Yükselmeyi Hedefliyor

Chiliz (CHZ) 12 mart sıçramasından bu yana birkaç deneme yaptı fakat gereken yükselişi göremedi. 17 Mart tarihinde bir miktar yükseliş isteğini gösterse de sonuç tekrar bir geri çekilmeyle sonuçlandı. Son haftada %13 değer kaybeden varlık son bir kırılmada yer alıyor. Bir süredir düşüşün getirdiği bir düşüş üçgeni görünmekte. CHZ 0,502 dolar desteğinin altına son hareketiyle beraber düştü. Bu düşüş aynı zamanda azalan üçgenin alt sınırının da aşılması anlamına geliyor. 0,48 seviyesinin altında günlük kapanış değerin düşüşünün sertleşmesine neden olacaktır.

2 haftalık alanı kapsayan bu modelde 12 mart zirvesiyle ölçümler 0,48 dolar kırılımıyla beraber varlıkta neredeyse %50’lik bir düşüş beklenecektir. Bu durumda fiyat Fib düzetme seviyesi 0,27 dolara kadar sürmesi beklenecektir.

CHZ İçin Düşüş Mü Yükseliş Mi?

Son yazdığımız habere ek olarak Chiliz fiyatı artış için yol arıyor. Chiliz 4 saatlik grafiklerde MACD sinyal hattı ile negatif bölgede çakışıyor. Ayrıca Stokastik RSI verileri de olumsuz bir alanda olmasına rağmen yükselme eğilimine geçmeye çalışıyor. Bu artış çabasının sonuç vermesi için bu düşüşten bir an önce çıkması gerekiyor. CHZ 50-SMA hareketli ortalaması (0,482 dolar) altına da düşüş yaşamış oldu. Bu durumda ilk olarak bu seviyenin üzerine çıkmasını beklemek gerekecektir.

Chiliz CHZ/USD
Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ/USD

Öte yandan Bollinger bantlarında henüz ciddi bir yırtılma yok. Bant sinyal noktası olan 20 günlük MA (0,507 dolar) seviyesinin desteklenmesi düşüş riskini ortadan bir süreliğine kaldıracaktır. OBV dengesel hacim verilerinde bir süredir düşüş izlenimi var. Fakat Chaikin verilerinde tersine taleplerde bir miktar negatif bölgede artış yaşandı. RSI verileri 50 nötr altında 42 düzeylerinde yer alıyor. Fakat son 2 mum kapanışında bir yükselme kırılması gördü.

Son olarak CHZ için artışın en önemli kriterlerinden birisi taleplerin toplanmasında yatıyor. Düşüş riski her ne kadar baskın olsa da fiyatın düşüşü taleplerde patlama ihtimali gelecektir. Kritik destek noktaları ve alış noktaları arasında 0,44 ve 0,37 dolar seviyeleri yer alıyor. Eğer ki gereken talebi bu noktalarda yakalarsa yeni bir sıçrama daha kuvvetli olacaktır. Bu sıçrama isteğine ilk takılacak 0,541 dolarda direnç görecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.