Chiliz Fiyat Tahmini: CHZ 0,73 Dolar Hazırlığında

0

Bir süredir düşüş baskısındaki Chiliz (CHZ) 0,46 dolarda destekleniyor. Bu desteğin üzerinde salınma hareketi 12 Mart baz alındığında bir daralan üçgen modeli ortaya çıkartıyor. Hareket yakın bir zamanda yeterli duruma gelirse artışın oranı %44 seviyesine yakın olabilir.

Azalan üçgen motifi üzerinde daralan fiyat bir sıçramayı beraberinde getirme ihtimali taşıyor. Bu modelin dik kenarını zirve seviyesinden aldığımızda oluşan üçgen için %44 artış gelme olasılığı mevcut. Gelebilecek olan bu sıçramayla beraber varlık 0,739 dolar seviyelerine kadar yükselecektir.

CHZ İlgisi Büyüyor

Yükselişin destekçisi olacak bazı durumlar var. CHZ varlıklarını cüzdanlarında tutan adres sayısı oldukça fazla. Benzer şekilde borsadan para çekme verilerinde son 1 ayda neredeyse yarı yarıya düşüş görülüyor.

Ek olarak toplam arz miktarında düşüklük varlığın yükseliş eğilimine geçmesinde destekçi rol alıyor. Bu tür bir hareket daha önce de CHZ rallisinde denk geldiğimiz benzer özellikler taşımakta.

Kaynak: Tradingview CHZ/USD

Geçtiğimiz günlerde artış gören bir diğer aktivite de CHZ aktif adreslerinde görüldü. Bu artış piyasada CHZ için bir beklenti olduğu ve yükselişin gelmesinin gerektiğinin bir göstergesi.

Kaynak: IntoTheBlock CHZ

Bu tür veriler her ne kadar yükseliş gösterse de ayıların ve tez canlılığın getirebileceği bir düşüş hareketini de hesaba katılmalıdır. Teknikler ve metrikler bir artış öngörüyor. Fakat tersine bir düşüş olasılığı göz önünde olmalıdır.

Sonuç

Fiyat için gereken kırılma seviyesi 0,60 dolar bandında yer alıyor. Bu seviyenin aşılması varlık için 0,73 dolar sınırına hareketin önünü açacaktır. Ayrıca düşüşün etkin olması durumuna ise 0,424 dolardan derin bir çekilme ile gelebilir. Bu derinleşme fiyatı %20’ye yakın bir çöküş götürür ve fiyatın 0,36 dolara inmesine neden olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın