Chiliz Fiyat Tahmini: CHZ 0,73 Dolar Hazırlığında

Bir süredir düşüş baskısındaki Chiliz (CHZ) 0,46 dolarda destekleniyor. Bu desteğin üzerinde salınma hareketi 12 Mart baz alındığında bir daralan üçgen modeli ortaya çıkartıyor. Hareket yakın bir zamanda yeterli duruma gelirse artışın oranı %44 seviyesine yakın olabilir.

Azalan üçgen motifi üzerinde daralan fiyat bir sıçramayı beraberinde getirme ihtimali taşıyor. Bu modelin dik kenarını zirve seviyesinden aldığımızda oluşan üçgen için %44 artış gelme olasılığı mevcut. Gelebilecek olan bu sıçramayla beraber varlık 0,739 dolar seviyelerine kadar yükselecektir.

CHZ İlgisi Büyüyor

Yükselişin destekçisi olacak bazı durumlar var. CHZ varlıklarını cüzdanlarında tutan adres sayısı oldukça fazla. Benzer şekilde borsadan para çekme verilerinde son 1 ayda neredeyse yarı yarıya düşüş görülüyor.

Ek olarak toplam arz miktarında düşüklük varlığın yükseliş eğilimine geçmesinde destekçi rol alıyor. Bu tür bir hareket daha önce de CHZ rallisinde denk geldiğimiz benzer özellikler taşımakta.

Kaynak: Tradingview CHZ/USD

Geçtiğimiz günlerde artış gören bir diğer aktivite de CHZ aktif adreslerinde görüldü. Bu artış piyasada CHZ için bir beklenti olduğu ve yükselişin gelmesinin gerektiğinin bir göstergesi.

Kaynak: IntoTheBlock CHZ

Bu tür veriler her ne kadar yükseliş gösterse de ayıların ve tez canlılığın getirebileceği bir düşüş hareketini de hesaba katılmalıdır. Teknikler ve metrikler bir artış öngörüyor. Fakat tersine bir düşüş olasılığı göz önünde olmalıdır.

Sonuç

Fiyat için gereken kırılma seviyesi 0,60 dolar bandında yer alıyor. Bu seviyenin aşılması varlık için 0,73 dolar sınırına hareketin önünü açacaktır. Ayrıca düşüşün etkin olması durumuna ise 0,424 dolardan derin bir çekilme ile gelebilir. Bu derinleşme fiyatı %20’ye yakın bir çöküş götürür ve fiyatın 0,36 dolara inmesine neden olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.