ChatGPT Duyurusu Bu Altcoin’e Yaradı: Fiyat Fırladı!

Yapay zeka odaklı bir kripto para projesi olan AGIX token, 14 Mart’ta piyasaya sürülen yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’nin en son sürümü GPT-4’ün duyurulmasının ardından son 24 saat içinde neredeyse %50 arttı.

Fiyattaki artışı direkt olarak GPT-4 ile bağlantılı olup olmadığı bilinmese de aynı zamana denk gelmesi dikkat çekti. Öte yandan Bitcoin fiyatı da aynı dönemde güçlü bir yükseliş kaydetti ve piyasadaki toparlanmaya yardımcı oldu.

AGIX token

GPT-4, bir önceki sürüm olan GPT-3.5’ün sonraki sürümünü temsil ediyor. Bu sürüm ses, görüntü ve video girdilerini metne dönüştürme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi yeni işleme özelliğine sahiptir. GPT-4 ayrıca daha incelikli talimatları işleme kapasitesine sahip ve hem lise hem de hukuk fakültesi testlerinde 90. yüzdelik dilimde puan aldı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Coinbase yöneticisi Conor Grogan da GPT-4 ile ilgili deneyimlerini paylaşarak sohbet robotuna canlı bir Ethereum akıllı sözleşmesi eklediğini ve bunun hemen istismar edilebilecek birkaç güvenlik açığına işaret ettiğini söyledi. Sözleşme sonunda 2018 yılında GPT-4’ün işaret ettiği açıklar üzerinden hacklendi. AGIX token da bu gelişmeler karşısında yatırımcıların ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

Kripto para piyasası, daha fazla yatırımcının geleneksel finansal sistemlere alternatifler aramasıyla birlikte büyümeye devam ediyor. Dijitalleşme arttıkça, kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinin küresel ekonomide daha da önemli bir rol oynaması muhtemel.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.