Charles Hoskinson, Kripto Dolandırıcılığıyla Mücadele İçin YouTube’a Seslendi

0
159

Bilindiği üzere, kripto sektörünün en büyük sorunlarından biri de dolandırıcılık. Kripto para dolandırıcılığının birçok aracı var. Son günlerde sektörün gündeminde yer alan YouTube’da bunlardan biri. Zaman zaman yatırımcıların yüksek kazanç vaatleriyle kandırılmasına şahit oluyoruz.

Cardano ve IOHK’nın kurucusu CEO Charles Hoskinson’da bu konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Hoskinson, YouTube’un sahte hediye dolandırıcılığı için hacklenen sayısız hesapla ilgili bir şeyler yapmaya başlamasının zamanı geldiğini söyledi.

Charles Hoskinson, bu dolandırıcılık konusuyla ilgili oldukça şikayetçi. Bu şikayet, son zamanlarda YouTube’da yer alan bir dizi Cardano hediye dolandırıcılığından kaynaklanıyor. Dolandırıcıların Cardano ismini kullanarak insanları kandırmaları elbette kabul edilebilir değil. Fakat YouTube, bu konuda henüz hiçbir şey yapmadı.

Hoskinson, Cardano’nun dolandırıcılar tarafından sık sık seçilmesi nedeniyle topluluğun onu dolandırıcılıklardan sorumlu tuttuğunu söyledi ve YouTube’u bu kritik konu hakkında bir şeyler yapmaya çağırdı.

Kripto Topluluğu Şikayetçi

Bu yılın Nisan ayında, blockchain devi Ripple‘da, benzer sebeplerle YouTube’a dava açtığını bildirdi. Binance’in CZ’si de bu dolandırıcılıklarla ilgili olumsuz görüşünü YouTube’da paylaştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) da, isminin dolandırıcılık amacıyla kullanılması sebebiyle bu durumdan şikayetçi. CZ, bu kripto dolandırıcılıklarına son vermek amacıyla herhangi bir işlem yapmadığı için YouTube’u eleştirdi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın