Charles Hoskinson, Kripto Dolandırıcılığıyla Mücadele İçin YouTube’a Seslendi

Bilindiği üzere, kripto sektörünün en büyük sorunlarından biri de dolandırıcılık. Kripto para dolandırıcılığının birçok aracı var. Son günlerde sektörün gündeminde yer alan YouTube’da bunlardan biri. Zaman zaman yatırımcıların yüksek kazanç vaatleriyle kandırılmasına şahit oluyoruz.

Cardano ve IOHK’nın kurucusu CEO Charles Hoskinson’da bu konuyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Hoskinson, YouTube’un sahte hediye dolandırıcılığı için hacklenen sayısız hesapla ilgili bir şeyler yapmaya başlamasının zamanı geldiğini söyledi.

Charles Hoskinson, bu dolandırıcılık konusuyla ilgili oldukça şikayetçi. Bu şikayet, son zamanlarda YouTube’da yer alan bir dizi Cardano hediye dolandırıcılığından kaynaklanıyor. Dolandırıcıların Cardano ismini kullanarak insanları kandırmaları elbette kabul edilebilir değil. Fakat YouTube, bu konuda henüz hiçbir şey yapmadı.

Hoskinson, Cardano’nun dolandırıcılar tarafından sık sık seçilmesi nedeniyle topluluğun onu dolandırıcılıklardan sorumlu tuttuğunu söyledi ve YouTube’u bu kritik konu hakkında bir şeyler yapmaya çağırdı.

Kripto Topluluğu Şikayetçi

Bu yılın Nisan ayında, blockchain devi Ripple‘da, benzer sebeplerle YouTube’a dava açtığını bildirdi. Binance’in CZ’si de bu dolandırıcılıklarla ilgili olumsuz görüşünü YouTube’da paylaştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) da, isminin dolandırıcılık amacıyla kullanılması sebebiyle bu durumdan şikayetçi. CZ, bu kripto dolandırıcılıklarına son vermek amacıyla herhangi bir işlem yapmadığı için YouTube’u eleştirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.