Nisan 16, 2022

Charles Hoskinson İddialı: “Cardano Beş Yıl içinde Güçlenecek!”

Cardano (ADA) ekosisteminin kurucusu Charles Hoskinson, piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto projesi için önümüzdeki aşamalarına ilişkin kilit noktaları paylaştı.

“Bana Bir Şey Sor (AMA)” etkinliği düzenleyen Hoskinson, verdiği cevaplarda 2022 yılından sonra Cardano (ADA) için en önemli aşamasının ne olduğunu açıkladı. Hoskinson’a göre öncelikli hedefin Cardano’yu “quantum” saldırılara karşı oldukça dirençli hale getirmek olduğunu belirtti.

Günümüzün modern süper bilgisayarlardan çok daha üstün olan kuantum bilgisayar teknolojisi, blok zinciri tabanlı varlıkların şifreleme teknolojisini kırabilecekleri ve güvenliklerini etkili bir şekilde baltalayabilecekleri için kripto endüstrisi için bir tehdit olarak görülüyor.

Hoskinson ayrıca diğer önceliklerin Minotaur protokolünü Omega ile birleştirme olduğunun da altını çizdi.

Minotaur, hisse kanıtı konsensüs mekanizmasını iş kanıtı konsensüs mekanizması ile birleştiren bir blok zinciri konsensüs protokolünü temsil ediyor. Omega, Cardano’nun son yedi yılda ürettiği tüm fikirleri bir araya getiren bir girişimdir.

“Bu konuda açık kaynaklı bir projemiz var. Minotaur çoklu kaynak fikirliğini Omega gündemi ile bir şekilde birleştirmeyi başardık. Kuantum direnci… İlk beş yılda bir araya getiremediğimiz birçok şey var.”

Aralık 2021’de Hoskinson, Cardano’nun “kuantum bilgisayarların sorunlarını iyileştirme” sürecini başlattığını, ancak o zamanlar hala “akademik bir egzersiz” olduğunu açıkladı.

Cardano ekosisteminin kurucusu ayrıca 2022’nin sonunda yapılması beklenen büyük bir duyuru olduğunu da belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.