Ana Sayfa Koinler Cardano (ADA) Charles Hoskinson, Cardano’nun Ethereum 2.0’dan Üstün Olduğunu Söyledi!

Charles Hoskinson, Cardano’nun Ethereum 2.0’dan Üstün Olduğunu Söyledi!

0

Cardano genellikle bir Ethereum katili olarak adlandırılsa da Hoskinson, Ethereum’un mevcut iş kanıtı (Proof of Work / PoW) mutabakatı yerine Ethereum 2.0 ile “Hisse Kanıtı” (Proof of Stake) mutabakatına geçişle ağın “kendini öldürdüğünü” söyledi.

Hoskinson Yahoo Finance’e yaptığı açıklamada, Cardano’nun PoS’de pazar lideri olduğunu ve “mücadeleye liderlik ettiğini” iddia etti:

“Bu mücadeleye biz liderlik ediyoruz. Pazara ilk biz girdik … Motor bir BMW’yi BMW yapmaz. Bu onun bir parçası, ancak bütün bir ekosisteme, bir sürü şeye ihtiyacınız var.”

Cardano’nun yaratıcısı, Eth 2.0’ın yönetim konusunda “boyun eğdiğini” ve bu durumun, kurucuları emekli olduktan veya itibarını yitirdikten sonra ekosistemin gelişmesini zorlaştıracağını düşünüyor. Hoskinson, “ahşapla çalışan buhar makinesi” ile karşılaştırdığı Bitcoin’den, çok yavaş gelişen bir sistem örneği olarak bahsetti.

Bununla birlikte, Hoskinson’ın da belirttiği gibi, chain üzerinde yönetimin sağlanması, projesinin yol haritasının hayati bir parçasıdır.

Hoskinson ayrıca Ethereum’un, yan chain’ler için özel hükümler oluşturan Cardano, Polkadot, Cosmos gibi protokollerden daha az birlikte çalışabilir olduğunu söyledi.

Son olarak, Eth 2.0 ve Cardano’nun farklı teknolojiler ve felsefeler üzerine farklı kullanıcı tabanlarına sahip olduğunu iddia etti.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın