Charles Hoskinson: Cardano (ADA), Bitcoin’in Enerji Tüketimine Göre Daha Fazla Verimli

Charles Hoskinson, Bitcoin’in sürekli artan enerji tüketiminden şikayet eden eleştirmenler korosuna katıldı.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, yakın tarihli bir Forbes röportajında Cardano’nun yeşil kredisini lanse ederek, Cardano’nun en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’den 1.6 milyon kat daha enerji tasarruflu olduğunu iddia etti.

Hoskinson’ın yorumu, Proof of Stake’in (PoS) fazla güç tüketen Proof of Work’e(PoW) göre ana avantajı olarak gördüğü şeyi ortaya koymayı amaçlıyordu:

“Proof of Stake’in avantajı budur, bir bloğu kimin yapacağına karar vermek için bu devasa ek yüke ve enerji harcamasına sahip olmamanız, sihrinizin çoğunu diğer iki aşamaya katabileceğiniz anlamına gelir.”

Elbette Hoskinson, Bitcoin’in enerji tüketimini hedefleyen tek kripto para birimi yetkilisi değil. Daha önce de bildirdiğimiz üzere, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Bitcoin’in lider para birimi olmaya devam etmek istiyorsa, Ethereum’un liderliğini takip ederek PoW’u terk etmesi gerektiğini -böyle bir geçiş teknik olarak imkansız olsa bile- tavsiye edecek kadar ileri gitti.

[irp posts=”25460″ name=”Ripple’dan Chris Larsen, Bitcoin’in Proof-of-Work’den Uzaklaşması Gerektiğini Söylüyor”]

Bitcoin’in karbon ayak izi hakkındaki yorumlar, BTC’nin savunucuları tarafından hızla reddedildi. Square ve Ark Invest tarafından ortaklaşa yürütülen bir araştırma; kâr madenciliğinin bunu karşılanabilir hale getirmesiyle birlikte, en iyi kripto paranın yeşil enerjiyi benimsemesinin hızlandırılabileceğini gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.