Chainlink’in Dikkat Çeken Yükselişi!

Ağustos ayının başlangıcından bu yana, ChainLink (LINK) boğaları durdurulamaz hale geldi. Ethereum tabanlı altcoin Cumartesi günü %52 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak en büyük günlük kazancı elde etti. Ralli, kripto paranın Temmuz ayında en yüksek seviyelerden yaklaşık %22’lik bir kayıp yaşamasının ardından geldi.

Milyonlarca dolar değerinde zincir içi Chainlink short pozisyonları kısmen veya tamamen tasfiye edildiğinden, ani yükselişin arkasındaki ana katalizör “Short-Squeeze” idi. Short pozisyonların Aave platformunda gizlendiğine dair raporlar CryptoTwitter alanına ulaştıktan sonra ralli hızlandı.

Ünlü bir analist olan Benjamin Blunts konuyla ilgili “Aslında kısa süre içinde short aramaya başlama eğilimindeydim, ancak görünüşe göre tüm feed’im aynı şeyi yapıyor. Bu yüzden, sanırım bir kez daha yükselmeyi bekleyeceğim, şu anda en güçlü, en hızlı atın önünde durmakla gerçekten ilgilenmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir diğer popüler analistlerden Josh Rager daha önce yaptığı paylaşımlarla Chainlink fiyatının yükseleceğini doğru tahmin etmişti. Analist dün yaptığı farklı bir paylaşımla da Chainlink fiyatının ilerleyen zamanlarda yükselmeye devam edeceğini söyledi. Josh Rager’a göre Chainlink fiyatının zamanla 13 doları aşıp yeni bir rekora, 15 dolara doğru koştuğunu göreceğiz.

Geçtiğimiz hafta görülen parabolik yükseliş trendi ile Chainlink, piyasa değerine göre yaygın olarak işlem gören kripto para birimleri arasında altıncı sıraya ulaştı. Basın zamanında, boğalar 13 dolarlık engeli yeniden kazanmaya çalışırken 6 numaralı kripto para 12.65 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.