Chainlink’in Dikkat Çeken Yükselişi!

0
348

Ağustos ayının başlangıcından bu yana, ChainLink (LINK) boğaları durdurulamaz hale geldi. Ethereum tabanlı altcoin Cumartesi günü %52 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak en büyük günlük kazancı elde etti. Ralli, kripto paranın Temmuz ayında en yüksek seviyelerden yaklaşık %22’lik bir kayıp yaşamasının ardından geldi.

Milyonlarca dolar değerinde zincir içi Chainlink short pozisyonları kısmen veya tamamen tasfiye edildiğinden, ani yükselişin arkasındaki ana katalizör “Short-Squeeze” idi. Short pozisyonların Aave platformunda gizlendiğine dair raporlar CryptoTwitter alanına ulaştıktan sonra ralli hızlandı.

Ünlü bir analist olan Benjamin Blunts konuyla ilgili “Aslında kısa süre içinde short aramaya başlama eğilimindeydim, ancak görünüşe göre tüm feed’im aynı şeyi yapıyor. Bu yüzden, sanırım bir kez daha yükselmeyi bekleyeceğim, şu anda en güçlü, en hızlı atın önünde durmakla gerçekten ilgilenmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir diğer popüler analistlerden Josh Rager daha önce yaptığı paylaşımlarla Chainlink fiyatının yükseleceğini doğru tahmin etmişti. Analist dün yaptığı farklı bir paylaşımla da Chainlink fiyatının ilerleyen zamanlarda yükselmeye devam edeceğini söyledi. Josh Rager’a göre Chainlink fiyatının zamanla 13 doları aşıp yeni bir rekora, 15 dolara doğru koştuğunu göreceğiz.

Geçtiğimiz hafta görülen parabolik yükseliş trendi ile Chainlink, piyasa değerine göre yaygın olarak işlem gören kripto para birimleri arasında altıncı sıraya ulaştı. Basın zamanında, boğalar 13 dolarlık engeli yeniden kazanmaya çalışırken 6 numaralı kripto para 12.65 dolar civarında işlem görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın