Chainlink’in 50 Dolara Giden Yolu: Neden ve Nasıl?

Chainlin (LINK) geçen hafta istikrarlı bir şekilde yükseldi, bugünü %7 artışla açtı ve yazım anında 29.48 dolar seviyesinde. Fiyattaki yavaş ve istikrarlı artışlara rağmen, ticaret hacmi geçtiğimiz gün %22 arttı. Ancak bu gelişmelere rağmen fiyat hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52.88 doların yaklaşık yüzde 43 altında.

Geçen hafta toplam 4.44 milyar dolara ulaşan artan işlem hacmi, LINK’in yükselişinin kanıtı olarak gösteriliyor. Zincir içi duyarlılık düşüş eğiliminde ancak LINK düşük değerde kalmaya devam ediyor. LINK yavaş bir toparlanma yaşıyor, ancak fiyat zaten şu anda 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde. Bu ölçümler, LINK için uzun vadeli ralli tahminini doğruluyor gibi görünüyor.

LINK fiyat grafiği | Kaynak: CoinGecko

Yeni işbirlikleri ve entegrasyonlarla, LINK’in rallisinin Mayıs 2021’in ilk haftasında olduğundan daha uzun sürmesi bekleniyor. Son 2 yılda DeFi; piyasa değeri, talep ve borsalardaki kullanıcılar açısından yavaş olsa daima ileri doğru hareket etti. Ve Chainlink oracle’ları olmadan DeFi’nin büyümesini hayal etmek gerçekten zor olurdu. LINK’in BTC ile korelasyonu şu anda 0.94 ve BTC ile güçlü bir korelasyon, fiyat artışının ana itici gücüdür.

Büyük işlemlerin miktarı azaldı ve ağın artan trafik ve işlem hacmine tanık olması bekleniyor. Binance, Huobi Global ve Coinbase’in hepsinin bir artış görmesiyle birlikte, önemli borsalardaki işlem hacmi son 24 saat içinde yükseldi. Diğer göstergelerin yanı sıra, marj hacmi dengesizliği de 50 dolar seviyesine doğru bir ralliyi destekliyor. Ancak vadeli işlem piyasasının momentumu karamsar tahminleri pekiştiriyor ve 25 doların altına doğru bir düşüşe şahit olmak da mümkün.

Geçen hafta, LINK’de borsa çıkışları toplam 547.8 milyon dolar, girişler ise 431.8 milyon dolar oldu. LINK şu anda piyasa değeri açısından 13. sırada; bununla birlikte, bir rallinin LINK’i ilk 10’a sokması ve kurumsal ve büyük yatırımcılardan gelen talebi artırması bekleniyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.