Aralık 8, 2022

Chainlink Yol Ayrımında, Peki İşler Neden Ters Gitti?

Chainlink fiyatı, 10 doların hemen altındaki seviyelerden reddedildi ve ardından bir düşüş kaydetti. Düşüşten birkaç gün içinde 6 doların altındaki alt desteği de kırarak işleri daha karmaşık hale getirdi. Nitekim düşüşün ardından LINK fiyatı hafif bir toparlanma kaydeti, ancak ayılar fiyatı daha da düşürdüğü için üst sınır 7,92 dolar ile sınırlandırıldı.

Ancak işler genel olarak iyi giderken Chainlink fiyatı neden değer kaybetti?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Chainlink son birkaç aydır gücünü arttırdı ve %40’ın üzerinde bir sıçramayla 6 dolardan 9 dolara yükseldi. Nitekim, yerel zirvelere ulaştıktan sonra fiyat büyük ölçüde değer kaybetti. Chainlink Staking’inin piyasaya sürülmesine az kalmasına rağmen satış baskısı artmaya devam etti.

Diğer bir neden ise olumlu fiyat performansı ile mevcut hacimler arasındaki farklılığın giderek zayıflamasıydı. Nitekim Chainlink fiyatında tersine dönüşün sadece bir zaman meselesi de olma ihtimali var.

Stake sistemine az kaldığı düşünülse de bu konuda bir gecikme yaşandığı görülebiliyor. Bu da yatırımcıların, geliştiricilerin kabiliyetini sorgulamasına neden oldu. Bu durum, büyük ölçüde konsolide bir aralıkta kalabilecek olan Chainlink fiyatını etkileyecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinpedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.