Chainlink Yerinde Sayarken Monero Yükselişte: 2 Şubat Monero (XMR) ve Chainlink (LINK) İncelemesi

Bitcoin ve altkoinlerde gün içerisinde yükselişler dikkat çekti. Son 24 saatlik gelişmeler Chainlink ve Monero için % +3.5 değerinde yükseliş gösteriyor.

  • LINK konsolide etkisinden tam olarak kurtulamamış gibi görünüyor.
  • Monero, teknik göstergelerde bir ivme içerisinde yer alıyor.

Chainlink (LINK)

23 Ocak’ta 25 dolar seviyesini aşan LINK bir süredir konsolide durumda ve düşüş eğilimi gösteriyordu. Ara ara düşüş trendini kırmak için test etmiş olsa da bu durumdan tam olarak kaçabildiği söylenemez.

Chainlink son olarak ocak ayının son gününde 24,7 dolara kadar yükselen varlık test ettiği noktada varlığını sürdüremeyip tekrar düşüşe geçmişti. 21,7 dolara kadar gerileyen varlık günün ilk saatlerinde yükselişini tekrar sürdürmeye çalışsa da boğaların zayıflığı tutunmaya yetmedi. Haber yazılırken 22,9 dolardan işlem görüyordu. Destek seviyesini yatırımcıların yardımıyla 21 dolar ve 22,4 dolar arasında tutabilir.

Kaynak: Tradingview

RSI verileri nötr 50 seviyesinin altında seyrediyor. Ortalama yön endeksi ve CMF indikatörü şu an için bir yükselme trendinin olmadığını bizlere sinyal veriyor. Taleplerde ve günlük hacimlerde bir düşüş söz konusu. Bu da konsolide durum içerisinde olduğunu işaret ediyor. Şu an için bir patlama beklenmesi mucize olabilir. 25 dolar bandını zorlaması bir yükseliş trendini destekleyebilir.

Monero (XMR)

Monero gün içerisinde yüksek bir ivme kaydetti. Akşam saatlerinde 148 dolarlık direnç noktasını test etme fırsatı yakaladı. RSI ve CMF indikatörlerinde pozitif yöndeki hareketlenmeler ve trendin oluşmuş olmasını ve devamlılığı konusunda destekler nitelikte davranıyor.

Kaynak: Tradingview

148 dolarlık test edilişten sonra XMR boğaları dikkatli davrandı ve 143,1 dolarlık destek üzerinde varlığı tutabildiler. Geçtiğimiz günden beri pozitif yönde olan MACD indikatörü de bu yükselişin devamlılığında bizlere işaret sunuyor. 148 doları aşmasında görülen Bollinger Bantlarındaki taşma noktası üst destek noktasının varlığını ve yükseliş için ayrıca güçlü bir gösterge sayılabilir.

Şu an için 147,95 dolar seviyesinde seyreden varlık görülenin aksine düşüşe geçerse 139,4 dolardan sonra bir önceki destek noktasından olan 134,1 dolar seviyesine kadar da geri çekilebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.