Aralık 1, 2022

Chainlink’ten Önemli Duyuru: Ekosistem Güçleniyor!

Oracle sağlayıcısı Chainlink, Ethereum ağında staking sunmaya hazırlanıyor. Ağdan gelen bu haber sürdürülebilir ekonomi için oldukça iyi bir gelişme.

Chainlink, 1 Aralık 2022 tarihinde staking konusunda güncelleme yayınladı. Sonuç olarak duyuruya göre Ethereum ağında staking işlemleri 6 Aralık’tan itibaren aktif olacak.

Staking için kilitleme süresi 12-24 aylık periyotlar olara belirlense de ekip buna karşı çıktı. Ekibe ek olarak topluluk ve düğüm operatörlerinin de karşı çıkması işleri değiştirdi. Sonuç olarak daha hızlı yenileme dönemleri olacak. Yapılan yenileme dönemleri ise daha yoğun güncellemeleri içerecek.

“Sonuç olarak, Staking’in bir sonraki sürümünün (v0.2) artık 9-12 ay içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu noktada v0.1 staker’ları staked LINK ve ödüllerinin kilidini açabilir veya taşıyabilir.”

Chainlink Staking Fırsatları

Chainlink Staking‘in (v0.1) lansmanı, şu anda yalnızca erken erişim için aktif durumda. Bu adresler, sınırlı bir stake havuzunda 7.000 LINK’e (yaklaşık 53.270 dolar) kadar stake etme hakkına sahip. Uygunluk, kullanıcının cüzdanları tarafından doğrulanabilen on-chain ve off-chain faaliyetlere göre belirliyor olacak.

Stake havuzu diğer tüm LINK sahiplerinin katılımına 8 Aralık’ta açılacak. Ayrıca, 30 Kasım tarihli blog gönderisine göre, başlangıçtaki toplam havuz sınırı 25 milyon LINK.

Staking v0.1 havuzu Ethereum ana ağındaki ETH/USD veri akışını destekleyecek. Staking ödülleri, merkezi olmayan bir uyarı sistemine katılan kullanıcılara dağıtılacak. Sistem, veri akışının “çalışma süresine ilişkin belirli performans gereksinimlerini” karşılamaması durumunda uyarıda bulunuyor.

Staking girişimi “Chainlink Economics 2.0 “ın bir parçası olacak. LINK token sahiplerinin ve düğüm operatörlerinin “oracle hizmetlerinin kripto-ekonomik güvenliğini artırmaya yardımcı oldukları” için ödüller kazanmalarını sağlayacak.

LINK Fiyat Hareketi

Chainlink (LINK), geçtiğimiz iki hafta içinde %23 değer kazanarak iyi bir performans sergiledi. Verilere göre LINK fiyatı şu anda gün içinde %2,2 artışla 7,62 dolar seviyesinden işlem görüyor.

22 Kasım’da LINK piyasa döngüsünün en düşük seviyesi olan 5,60 dolara ulaştı ancak güçlü bir şekilde toparlanıyor. Bununla birlikte, LINK Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52,70 dolardan hala %85,6 düşük.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.