Chainlink (LINK), Cornell Üniversitesi’nin Geliştiridiği DECO Teknolojisini Satın Aldı!

Kripto para projesi olan ChainLink (LINK), açıklanan bilgilere göre Cornell Üniversitesi tarafından geliştirilen oracle teknolojisi DECO’yu satın aldı. Şirket için yapılan ikinci teknolojik yatırım olma özelliğini taşıyor ve satın alma maliyeti açıklanmadı.

DECO’yu ortaya çıkartan ve eski siber güvenlik şirketi sahibi Ari Juel, satın alımı sonrası ChainLink’e transfer olacak. Aynı zamanda Juel, şimdilerde LINK CEO’su Sergey Nazarov ile de teknik raporların oluşturulmasında çalışıyor.

Chainlink’in bu yeni teknolojisi, akıllı sözleşmeler kullanarak verileri blockchain dizininden ayrı olarak kendisine aktarıyor ve güvenlik zafiyeti olmadan iletimi sağlamak için çözüm üretiyor. Aynı zamanda DECO, kripto para dolandırıcılığı ve sahte kimlik işlemlerinin de önüne geçecek.

Şirket CEO’su Sergey Nazarov, akıllı sözleşmeler kullanarak banka kayıtlarının korunması ve iletilmesi için de DECO’nun kullanabileceğini düşünüyor. KVK ilkelerine ne denli saygı duyacağı ve verilerin ihlal edilmeyeceği henüz kesinleşmiş değil.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.