Chainlink (LINK), Cardano (ADA), TRON (TRX) Kısa Vadeli Yorumu 11 Şubat 2021

0

Bitcoin etkisi altkonilerde etkilerini gösterdi. Son 24 saat verileri LINK, ADA ve TRX için olumlu grafikler sergiliyor.

  • LINK yükselen değerini bir düzeltmeyle devam ettirirken Cardano da yeni bir ATH sonrası ona elik etti.
  • TRON uzun zamandır başına bela olan bir dirençten kurtuldu ve önünde hiçbir engel yok. 0,061 dolara kadar yükselebilir.

Chainlink (LINK)

7 Şubat itibariyle bir ivme kazanan Chainlink gün içerisinde yükselişini 28,6 dolara kadar ulaşarak taçlandırdı. Ancak bu yükseliş trendinin bir düzelme noktasına gerilemesi oldukça olası. Bitcoin’in geçtiğimiz gün artmasıyla beraber altkoinlerde yaşanan hareketlilikten nasibini alan LINK haber yazılırken 27,9 dolardan işlem görüyordu.

LINK için bir süredir yükselen ivmeli bir kanal içinde hareket görülüyor. Bu hareket sonrası varlık 31 dolara kadar ulaşabilir, fakat direnç seviyesinin testinden geçmesi gerekiyor.

Kısa Vadede Ne Beklenebilir?

LINK, artışla beraber kendisi için bir direnç noktasıyla karşılaştı. Kabaca 27,5 dolar seviyelerinde yer alan bu direnç noktasını gününü erken saatlerinde test eden varlık direnç sonrası kendisine yer bulamamış ve kısmi düşüş yaşamıştı. Akşam saatlerinde ise tekrar bir hareketlilik oldu ve 28,6 dolar sonrası tekrar geri yönde hareket etti. LINK için bu seviyeden güçlü bir reddetme gelirse varlık düzeltme için destek noktası olan 25,9 dolara kadar gerileyebilir.

Kaynak: Tview

Sabah saatlerinde direnç kırılması ve zirveye doğru giden LINK değeri aşırı alım bölgesine tırmanmıştı fakat saat ilerledikçe bu bölgeden daha stabil bir bölgeye doğru ilerledi. Son RSI verileri 56,6 olarak görünüyor. MACD indikatörü 8 Şubat sonrası yükselme odaklı bir yol izledi, gün içerisinde düşüş yaşasa da tekrar yükselme eğilimi gösteriyor. CMF indikatörü gün içinde birkaç noktada pik yapmış gibi görünüyor. Şu an için ise daha yatay bir noktada fakat hala pozitif yönde talebin olduğunu belirtiyor diyebiliriz.

Sonuç

Yakalanan yükseliş kanalı LINK için güzel bir ayrıntı fakat direnç seviyesindeki test ortamı LINK’in düzeltmeye gitmesini zorluyor olabilir. 27,5 seviyesindeki direnç noktasını yazı yazılırken aşmıştı fakat bunun gibi 28,5 dolarlık diğer direnç, reddetme yaşaması halinde destek seviyelerine doğru sürüklenmeyi tetikleyebilir. Bazı örneklerde de görüldüğü gibi bulunduğu veya önümüzde bulunan diğer dirençlerdeki başarısı da direnç olmaktan çıkartıp kendisi için destek noktası olmasını sağlayabilir.

Cardano (ADA)

Geçtiğimiz gün kendisi için rekor seviyeye 0,91 dolara kadar ulaşan ADA günün erken saatlerine girdiğimizde bir miktar düşüşle karşılaştı. Bu olayın yaşandığı 3 saat içerisinde varlık 0,86 anlık düşüşlere şahit olsa da sabah saatlerinde 01:00 sularında 0,95 dolara ulaşmayı başardı. Bu yeni ATH ile beraber kendisi için 0,91 dolarlık direnç seviyesini ilk testi geri çekilme ile başarısız olmuş oldu. Bu direnç noktası üzerinde güç içinde yeni girişimler bulunsa da öğlen saatleri itibariyle tekrar yükselişe geçti. Varlık haber yazılırken 0,95 dolar seviyesindeydi.

Kısa Vade Teknikleri

Cardano, akşam saatleri itibariyle yeni bir değer rekorunu kırdı. 0,98 dolara kadar ulaşan varlık bir miktar direnç nedeniyle geri çekildi. Bu, ADA için gerekli olabilir. MACD pozitif noktada kendisini gösteriyor ve RSI verileri aşırı alım noktasında yer almaya başladı.

Kaynak: Tview

Şu an için ADA 1 dolar seviye aşmasını yakalamak için toparlanmalara ihtiyaç duyabilir. CMF verileri de pozitif yönde talebin yoğunluğunu gösteriyor.

Sonuç

Varlık kendisi için oluşan yeni direnç noktasına yeni test reaksiyonları önümüzdeki saatlerde verebilir. Talep artışı direnç kırılması için destekleyici olacaktır. Ancak reddedilme yaşarsa destek noktalarına düşebilme olasılığı var.

TRON (TRX)

TRON kendisi için uzun süredir bela olan bir direnç noktasının artık kurtulmaya çalışıyor. 2018’de 0,23 dolara kadar ulaşan rekorundan bu yana başa bela olan 0,044 dolarlık direnç seviyesi uzun bir sürenin ardından kırılma yaşadı. Birkaç kez bu seviyeyi atlatmaya çalışsa da senelerdir bu seviyenin üzerine çıkmakta ve direnci kırmakta zorluk çekiyordu. Haber yazılırken TRON 0,0493 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Kısa Vade Teknikleri

BTC etkisiyle olan altkoin boğa hareketi TRON için de etkili oldu. Haftaya 0,03 dolar seviyelerinden başlayan varlık ciddi bir ivme yakaladı ve total haftalık artışını %45 seviyelerine ulaştırarak 0,05 doların üzerine çıkmayı başardı.

TRON şu an için yıkılması zor olan direnç noktasının üzerinde yer alıyor. Bununla birlikte varlık için teknik parametreler de olumlu yönde yükselişi destekliyor. CMF indikatörü bir saatlik göstergede dalgalı fakat yükselen bölgede yer alıyor.

Kaynak: Tview

RSI verileri ise gün içerisinde sürekli yüksek alanlarda seyrediyordu. Ayrıca hacim göstergesi OBV’de oldukça yüksek bir talep ve işlem gerçekleştiğini gösteriyor. Son göstergelerle beraber bu direncin artık kırılmış olması ve yeni noktalara doğru ilerleyişin sürmesi beklenebilir.

Sonuç

Yeni ivme hareketinin trendleşmesi ile beraber varlık için 0,61 dolara uzanan bir yükseliş hareketi beklenebilir. Kesin olmamakla ve beklenmeyen bir durumda dirençten düşmesi durumunda destek fib düzeltme noktası olan 0,42 dolara kadar gerileme ihtimali de unutulmamalıdır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın